MAXtv Prva liga, 27. kolo, 03.04.2015, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Karlo Bartolec 52' (ag)
Ivan Krstanović 65' (11m), 70', 75' (11m)
Zadar

Branimir Korać • petak, 03.04.2015.

Lokomotiva je vrlo visoko poražena u Kranjčevićevoj od Zadra koji nikada lakše ove sezone nije došao do pobjede. Čak 5:1 za momčad Igora Štimca koja je stigla do tri velika boda u borbi za opstanak...

Ivan Pešić
57'
17
Mohammed Okechukwu Aliyu
68'
21
Tonći Mujan
79'
Igor Štimac

Ogromne oscilacije Lokomotive nastavile su se i u 27. kolu. Momčad Tomislava Ivkovića poražena je od Zadra u Kranjčevićevoj s čak 5:1 čime su gosti stigli do vrijedna tri boda u borbi za opstanak, a Lokomotiva je izgubila tri boda u borbi za treće mjesto.

Zadrani su bolje izgledali tijekom cijelog susreta, borbeniji i efikasniji dok su Lokomotivu skupo stajale velike pogreške u defenzivi.

Već u 18. minuti gosti su stigli do vodstva. S desne strane je nisko loptu na peterac poslao Ivan Krstanović, Drago Gabrić uklizao je između dvojice domaćih braniča i poslao loptu u mrežu.

Nakon primljenog gola Lokomotiva je zaigrala nešto bolje i krenula po poravnanje. Blizu njega došla je u 36. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera koji je išao izravno u gol, Krajačić s gol linije izbio loptu preko grede.

Tri minute kasnije velika prilika za Zadrane da dođu do povećanja vodstva. Lovre Čirjak krenuo je sam prema golu, imao je bolje postavljenog Gabrića s desne strane, međutim bio je sebičan i u konačnici pucao pokraj gola.

Nevidljivi Rukavina u 42. minuti mogao je poravnati kada je pucao glavom, no Matković je bio na mjestu, ali niti minutu kasnije Lokomotiva ipak poravnava. Ovaj put Šovšić je sjajno proigrao Kolara koji bježi obrani Zadra i pogađa za 1:1.

U prvih 15 minuta drugog dijela igralo se ravnopravno, a onda su se Lokosi potpuno raspali. Tome je prethodio nesretan pogodak u 58. minuti kada je Čirjak ubacivao u sredinu, ali Bartolec je skrenuo loptu i ona je prevarila Slugu i završila u mreži.

U svega desetak minuta Lokosi su napravili tri prekršaja u kaznenom prostoru i Matoc je dosudio tri penala. prvo je u 64. minuti Krstanović išao sam prema Slugi i iznudio penal koji je i realizirao te povisio na 3:1.

Naredna dva kaznena udarca skrivio je Jerko Leko koji je oba puta zaustavio Domagoja Pušića, Krstanović je jedan zabio, a drugi mu je Sluga obranio. Međutim odmah nakon tog obranjenog kaznenog udarca, Krstanović je poslije kornera zabio i iskupio se.

Kod tih 5:1 Zadar je imao još jednu veliku priliku kada je Okechukwu dobro pucao, no pogodio gredu, a na odbijenoj lopti Pušić je gađao suprotni kut, malo neprecizno.

Završilo je ružno za Lokose koji su izgubili važne bodove, ali dobro za goste koji pak uzimaju važne bodove.

• Obrisan korisnik04.04.2015. u 13:55
    Razbojnik maršira suvereno, završit će 5. na kraju.
  • Obrisan korisnik04.04.2015. u 03:50
    ma dajte molim vas ! između svega ..leko skrivi dva penala i završi tekmu bez žutog lol sudac je odradio za pet , močvara počinje da vrije
  • Obrisan korisnik04.04.2015. u 00:33
    A ova Lokomotiva malo dobije 5:1, malo popuši, baš su strašni a vidim nitko ne govori o puštanju Zadru ( ne kažem da ga je bilo) a kada Osijek dobije Zagreb onda sve vrvi od teorija zavjere.