Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:0 Real Sociedad
Real Sociedad

Branimir Korać • utorak, 07.04.2015.

Momčad Diega Simeonea furioznim početkom stigla je do pobjede protiv Real Sociedada. Za deset minuta imala je prednost 2:0 i to je bilo dovoljno za upisivanje pobjede...

Mario Mandžukić zbog problema s nožnim zglobom propustio je susret protiv Real Sociedada, ali unatoč tome Atletico je ubilježio pobjedu 2:0.

Susret nije mogao lošije početi za goste. Domaćin je vrlo brzo stigao do osjetne prednosti i nakon toga uspješno je zadržao vodstvo.

Već u drugoj minuti Arda Turan odlično je pucao, ali pogodio vratnicu da bi u sljedećoj minuti lopta završila u mreži. Koke je izveo korner, a Mikel Gonzalez poslao je loptu u svoju mrežu.

Tek što su se gosti počeli oporavljati od početnog šoka, stigao je novi pogodak. Ponovno je Koke sudjelovao kod pogotka, ovaj put pucao je, a Rulli odbio njegov udarac do Antoinea Griezmanna koji nije imao težak posao.

Obrana Real Sociedada izgledala je vrlo konfuzno i četiri minute kasnije Atletico je bio blizu novog pogotka. Koke je izveo korner, Tiago je proslijedio loptu prema Griezmannu kojeg su centimetri dijelili od povećanja vodstva.

U samoj završnici prvog dijela Rulli je umalo pomogao raspoloženom Kokeu da mu centaršut završi u golu, međutim spasila ga je greda i ostalo je 2:0.

U drugom dijelu igralo se u sličnom ritmu, Atletico Madrid ipak je malo podignuo nogu s gasa i rutinski držao prednost. Gosti su prvu pravu priliku kreirali tek u završnici susreta kada je Oblak sjajno obranio slobodan udarac Granera.