Mravi iznenadili Zadrane na Višnjiku i odnijeli vrlo vrijednu pobjedu

Branimir Korać • petak, 10.04.2015.

U četvrtom kolu Lige za prvaka košarkaša dogodilo se i drugo iznenađenje. Nakon što je Cibona svladala Cedevitu, do pobjede su stigli i košarkaši Zagreba koji su u gostima nadjačali Zadar...

Prvo kolo lige za prvaka donijelo je Zagrebu katastrofalan poraz od Cibone, međutim nakon toga momčad Danijela Jusupa nema više nijedan poraz. Nastavila je pobjedničku seriju na gostovanju kod Zadra gdje je iznenadila domaćina i svladala ga sa 71:64.

Zadrane su dotukli njegovi bivši igrači Ivan Batur, Marino Šarlija i Jakov Vladović, svaki od njih imao je određeno razdoblje u kojem je stvarao probleme domaćinu i na kraju je Zadar upisao poraz.

Zadar je imao dosta problema u organizaciji igre što pokazuje i podatak da su najbolji asistenti bili oni s visokih pozicija dok su vanjski igrači u toj fazi podbacili.

Od početka susreta bilo je očito da domaćin neće imati lagan posao. Zagreb je vrlo brzo preuzeo kontrolu nad rezultatom, uspio se serijom 8:0 rano odvojiti na šest poena viška i pokazati da i ovdje misli ozbiljno.

Iako domaćin nije briljirao, uspio je smanjiti na 24:23 tricom Širka i činilo se da bi mogao okrenuti rezultat i odvesti utakmicu u svoje vode. Međutim Batur je do kraja prvog poluvremena zadržao Zagreb u vodstvu i na odmor se otišlo s malih 30:26.

Odmah na početku drugog poluvremena tricom Vukovića gosti su pobjegli na 36:28, Zadar se uspio privući na tri poena zaostatka, ali bliže nije mogao.

Napad domaćina nije funkcionirao i Zagreb je to koristio, uspio je stvoriti novu seriju koja ga je odvela na za ovakvu utakmicu visokih 55:42 i do kraja susreta kontrolirao je situaciju na parketu.

Prva imena kod Zagreba bili su Marino Šarlija sa 17 poena (7/9) i osam skokova te Ivan Batur sa 17 poena (6/12) i pet asistencija. Kod Zadra Marko Ramljak ubacio je 16 poena (7/15) uz šest skokova.