Borna Rupnik • subota, 11.04.2015.

Šahtar iz Donecka upisao je u subotu uvjerljivu pobjedu protiv Černomoreca iz Odese, a kapetan Darijo Srna ubilježio je jedno dodavanje za pogodak.

Susret Šahtara i momčadi iz Odese završio je rezultatom 5:0 za Darija Srnu iz njegove suigrače, koji su imali brojčanu prednost od 30. minute i isključenja Oliynyka.

Prvi je pogodak postigao Douglas Costa tek u 61. minuti susreta, a onda je "procurilo". Deset minuta poslije Srna je ubacio za Luiza Adriana, koji iz blizine pogađa za udvostručenje prednosti.

Potom su precizni bili još Stepanenko, ponovno Luiz Adriano te naposljetku Taison.

Srna je odigrao svih 90 minuta, a Šahtar s utakmicom više ima četiri boda manje od vodećeg Dynama iz Kijeva. Trećeplasirani Dnipro odigrao je 0:0 s Metalistom iz Harkiva i ima tri boda manje od Šahtara.