Šibenik i dalje bez pobjede, Kvarner odnio puni plijen s Baldekina

Davor Kovačević • subota, 11.04.2015.

Uzbudljiva završnica na Baldekinu pripala je Kvarneru, a Petanijeva trica za šibensku pobjedu nije prošla. Šibenik je i dalje bez pobjede u četiri utakmice Lige za prvaka.

Ni toliko dugoočekivani povratak Tea Petanija nije odveo Šibenik do prve pobjede u Ligi za prvaka. Doduše, dosad ih je najviše i približio, ali poslije abaligaša Zadra i Cedevite, na Baldekinu se pobjedom osladio i Kvarner. Još je jednom podbacio dio šibenske momčadi, izuzev nekoliko pojedinaca, a trener Jeronimo Šarin je posebno podvukao dva imena, jedno gotovo i prekrižio.

“Ono što pružaju naši nositelji igre je loše, počevši od Marciuša. Što se tiče Smtiha, mislim da je ovo bila njegova zadnja utakmica“, rekao je Šarin, a prenio šibenskipotal.hr

JaJuan Smith je bio šibenska akvizicija za napad na ABA ligu, ali već se s prvom njegovom utakmicom protiv Zadra vidjelo da to nije to. Da Amerikanac nije dorastao ni A-1 razini košarke i da ni s čim ne zaslužuje primanja koja su mu u Šibeniku osigurala titulu najplaćenijeg igrača klubova iz A-1 lige.

Koliko mogu košarkaši Kvarnera kada im se dopusti previše prostora, pokazao je početak utakmice. Cinac je „kampirao“ na trici i taj boravak iza linije od 6,75 metara zaokružio s tri trice u osam minuta. Kada mu se pridružio i Čakarun Kvarner je u 17. minuti otišao na za domaćine zabrinjavajućih 38:23.

Tada je Šibenčane iz letargije izvukao Mišić sa šest vezanih poena, a Petani i Šamadan samo preuzeli štafetnu palicu i doslovno zapalili Baldekin. Šamadan s tri vezane trice, a Petani s nekoliko lijepih poteza i velika šibenska serija otišla je sve do 28-5 za 51:43.

Idealan scenarij za domaćine nije dugo potrajao. Ni Riječani nisu htjeli više promatrati kako im utakmica klizi iz ruku, pa su novi riječki val započeli Čakarun i Cinac za poravnanje na 51:51 u 25. minuti. Šamadan je odigrao šuterski ponajbolju četvrtinu u sezoni i sa svojom četvrtom tricom, što mu nije glavni opis posla, pred ulazak u posljednjih deset minuta odveo Šibenik na 62:56.

Kvarner je četvrtu četvrtinu otvorio s 9-0, a onda su se i jedna i druga momčad krenule natjecati tko će promašiti više slobodnih bacanja. Kao pobjednik je izašao Šibenik čiji su košarkaši promašili čak pet u nizu (ukupno 12 od 29), pa bi u obrnutom scenariju vjerojatno uoči posljednje dvije minute imali i ljepši rezultat od 73:72. Kako je igrao i cijelu utakmicu, tako je Čakarun odigrao i završnicu. Kod 74:74 zabio je tešku dvicu, a Petani pet sekundi prije kraja dobio priliku postati domaći junak, no njegova trica na riječku je radost ostala van koša.

S 21 košem i osam skokova Čakarun je bio najefikasniji igrač Kvarnera, a Cinac je skupio 20 uz osam skokova. Šamadan je predvodio Šibenik s 19 koševa i osam skokova, Vrkić je ubacio 14 poena i uhvatio osam skokova, a Smith u svojoj vjerojatno posljednjoj utakmici, zbog čega ćemo ga i istaknuti, postigao je četiri poena.