Branimir Korać • nedjelja, 12.04.2015.

Subota je donijela šest dvoboja u NBA ligi među kojima se isticao onaj u Los Angelesu gdje su Clippersi ugostili Memphis. Ugostili i svladali, a isto nije uspio učiniti i Miami koji je domaćim porazom od Toronta praktički ostao bez doigravanja...

Clippersi uhvatili Grizzliese

"Ovo je Zapad. Ne postoji nijedan protivnik u play-offu za kojeg možete reći da je poželjan. Svi će imati jako težak posao. Nemam pojma protiv koga ćemo igrati, kada saznate, javite mi", rekao je Doc Rivers.

Riversovi Clippersi idu od utakmice do utakmice i žele samo pobjeđivati, po mogućnosti uhvatiti što višu poziciju, a onda što bude. U dvoboju protiv izravnih konkurenata Memphis Grizzliesa upisali su pobjedu 94:86 i napravili još jedan korak prema drugoj poziciji na Zapadu uoči doigravanja.

Grizzliesi su poraženi, no isprva je veći razlog za zabrinutost bio izlazak Marca Gasola zbog uganuća nožnog zgloba, međutim nakon susreta svi su bili optimisti i očekivali Gasolov povratak vrlo brzo.

Inače susret je prelomio Chris Paul s pet uzastopnih poena koji su odveli Clipperse do 87:81, priključio mu se Blake Griffin s još četiri poena u nizu i Memphis se više nije uspio vratiti.

U konačnici po 18 poena kod domaćina upisali su Griffin (6/21, osam skokova, šest asistencija) i JJ Redick (7/14), DeAndre Jordan bio je na 16 poena (6/7) i 16 skokova, a Chris Paul na 15 poena (6/13) i 14 asistencija.

Kiks Blazersa protiv Jazzera

Utah i Portland ušli su oslabljeni u međusobni dvoboj, no očekivalo se da će Blazersi ipak rutinski riješiti pitanje pobjednika. Iako nisu nastupili ozlijeđeni LaMarcus Aldridge i Arron Afflalo, hendikep Jazzera bio je još izraženiji jer nisu imali Gordona Haywarda, Derricka Favorsa i Treya Burkea. Imali su zato Trevora Bookera.

Booker je odigrao svoju utakmicu karijere, otvorio je nastup s 19 od svojih 36 poena već u prvoj četvrtini, u zadnjoj dionici Blazersi su stigli do poravnanja na dvije i pol minute do kraja, ali završnica je pripala gostima. Ovim porazom Portland je ispao iz igre za prednost domaćeg parketa u doigravanju.

"Ne postoji nikakav izgovor za našu igru u ovom susretu. Vrlo je razočaravajuće, frustrirajuće i nadam se da će biti pravo otrežnjenje za sve. Nije dobro", govorio je inače rijetko nezadovoljni Terry Stotts.

Najbolji kod Portlanda u ovom susretu bili su Damian Lillard s 28 poena (12/22, pet skokova i dodavanja), CJ McCollum s 26 poena (9/17) i osam skokova te Robin Lopez s 21 poenom (8/14) i šest skokova. Booker je na drugoj strani upisao 36 poena (12/15) i devet skokova, a Rodney Hood 21 poen (7/13) i osam asistencija.

Raptorsima prednost domaćeg terena

Toronto je stigao do vrijedne pobjede protiv Miami Heata svladavši ga sa 107:104. Kanađani su tražili pobjedu kojom bi osigurali prednost domaćeg terena u doigravanju i to su i uspjeli.

Međutim koliko je ovo bila važna utakmica za Raptorse, bila je i za Heat. Dok je Toronto uspio u svojem naumu, Miami je praktički i s drugom nogom izašao iz doigravanja. Do kraja mora dobiti obje svoje utakmice i imati veliku pomoć drugih klubova jer zaostaje dvije pobjede za Brooklynom i Bostonom koji su osmi i sedmi. Ispred Heata je i Indiana i Miami nema ništa u svojim rukama.

Krvnik Heata bio je Lou Williams koji je odradio sjajan posao s klupe, a njegova trica 30 sekundi prije kraja odvela je Toronto do pet razlike.

Williams je utakmicu završio s 29 poena (9/18), a DeMarr DeRozan dodao je 24 poena (7/17) i šest skokova. Kod poraženih Dwyane Wade bio je na 30 poena (9/20), šest skokova i pet asistencija dok je Goran Dragić dodao 22 poena (8/16). Da je samo Hassan Whiteside ubacio koje slobodno bacanje više... (4/16).

Neefikasni Magic i Knicksi srušili rekord

Magic i Knicksi već su glavama na odmoru, a u međusobnom susretu istaknuli su se neefikasnošću. U drugoj četvrtini New York je bio bolji s 8:7 i momčadi su tu postavile NBA rekord po ukupnom broju poena u četvrtini.Cole Aldrich s 10 poena i 14 skokova predvodio je Knickse. Derrick Rose dobio je 28 minuta u pobjedi Bullsa protiv Sixersa, ubacio je 22 poena, podijelio osam asistencija i uhvatio šest skokova te napravio još jedan korak prema pravoj formi u pravo vrijeme. Oslabljena Minnesota nije imala šanse kod Warriorsa, ali i nije razbijena. 34 poena Stepha Curryja i 23 Klaya Thompsona bilo je dovoljno za 65. ovosezonsku pobjedu.

14. Los Angeles Lakers 21-58
15. Minnesota Timberwolves 16-64