Slovački teniski dan upotpunila Schmiedlova trijumfom u Katowicama

Branimir Korać • nedjelja, 12.04.2015.

Nakon što je Martin Kližan osvojio turnir u Casablanci, po prvi puta dogodilo se da je Slovačka u istom danu imala i WTA pobjednicu. Za to se pobrinula Anna Karolina Schmiedlova pobjedom protiv Camile Giorgi u Katowicama...

20-godišnja Slovakinja Anna Karolina Schmiedlova iznenadila je konkurenciju u Katowicama i stigla do svojeg prvog WTA naslova u karijeri. Ove godine je igrala finale turnira u Riju gdje je bolja bila Sara Errani, no u Katowicama je Slovakinja otišla do kraja.

U finalu je igrala protiv treće nositeljice, Talijanke Camile Giorgi koja je u polufinalu iznenadila Agnieszku Radwansku.

Finalni dvoboj potrajao je sat i pol, a u njemu je Slovakinja bolje iskoristila pružene prilike i stigla do pobjede.

U prvom setu obje igračice imale su problema sa servisom, no na kraju je Giorgi ostvarila break manje i izgubila set sa 6:4 uz samo jedan osvojen gem na svojem servisu.

Talijanka je dobro otvorila drugi set i odmah napravila break, ali nakon 3:1 nije više osvojila nijedan gem i upisala je poraz.

Na kraju je Schmiedlova imala šest iskorištenih break lopti, dvije više od protivnice i dovoljno za pobjedu.