MAXtv Prva liga, 29. kolo, 18.04.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6.500

Niko Rukavina • subota, 18.04.2015.

Nogometaši Hajduka imali su prednost na Poljudu do 80. minute, no Riječani su preko Tomečaka i Vešovića došli do preokreta i produžili Hajdukovu agoniju u dvobojima protiv rivala protiv kojih nisu slavili niti u 11. uzastopnom dvoboju.

Rijeka je u Jadranskom derbiju preokrenula Hajduk u dvije minute u završnici dvoboja. Hajduk je veći dio utakmice bio bolja momčad, no Rijeka je uspjela doći do novog trijumfa protiv jadranskih rivala. Posljednji put Hajduk je na Poljudu slavio nad Rijekom 7. kolovoza 2011., a Riječani za poraz u Jadranskom derbiju ne znaju od 21. ožujka 2012.

Goran Vučević u dvoboj je istrčao s čak tri debitanata - golmanom Ivom Grbićem, veznjakom Josipom Juranovićem i ofenzivcem Franom Tudorom. Matjaž Kek je također istrčao u 4-2-3-1 formaciji s tri bivša Hajdukovca u sastavu - Josipom Radoševićem, Filipom Bradarićem i Anasom Sharibinijem - dok je Marin Tomasov ušao u drugom dijelu.

Početak utakmice obilovao je prekršajima, pogotovo s Hajdukove strane, no ne i prigodama. U prvoj polovici prvog dijela zabilježen je jedan pokušaj Mije Caktaša iz daljine. U 24. Tudor je iskosa izbio sam pred Vargića, no golman Rijeke je dobro zatvorio kut.

Najveću šansu u dotadašnjem dijelu utakmice imao je Tudor u 30., kada je već zaobišao Ivana Vargića, ali je pucao kraj gola. Hajduk je bio vrlo blizu pogotku i u 43. kada je Nikola Vlašić iz kornera pogodio stativu. Iz sljedećeg kornera lopta se od Marina Leovca prvo odbila u gredu Vargićevog gola, a potom na glavu mladog debitanta Tudora koji poentira za vodstvo Splićana.

Pritisak s kraja prvog dijela, Hajduk je nastavio i u nastavku utakmice. U 54., Kek je izvukao jedinog klasičnog napadača, Josipa Ivančića, i uveo Tomasova i Ivana Močinića.

Hajduk je sredinom drugog poluvremena mogao riješiti utakmicu. U nekoliko minuta razmaka Bijeli su imali tri vrlo dobre prigode, posebno onu u 75. kada je lopta na pet metara došla do Artema Milevskog no Ukrajinac je iz blizine pucao ravno u Vargića.

Hajduku su se promašaji osvetili u završnici dvoboja. Sharbini je u 80. odlično pronašao utrčalog Ivana Tomečaka koji iz blizine zabija za izjednačenje. Samo dvije minute kasnije Marko Vešović zakucao je iz blizine za preokret na asistenciju Tomečaka.

• Obrisan korisnik18.04.2015. u 19:19
    wow! Očito nešto ključno ne štima u Hajduku. Kako mogu primiti toliko golova u zadnjim minutama?