Branimir Korać • nedjelja, 19.04.2015.

U 31. kolu grčkog prvenstva Panathinaikos je upisao poraz na gostovanju kod Panthrakikosa 2:1, a strijelac jedinog pogotka za goste bio je Gordon Schildenfeld...

I dok Olympiakos slavi naslov prvaka Grčke, Panathinaikos se polako priprema za doigravanje. Forma uoči doigravanja nije mu dobra, četiri utakmice zaredom ne zna za pobjedu, a treći poraz u toj seriji upisao je protiv Panthrakikosa.

Na ovom gostovanju našao se u minusu u lošem trenutku, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Igor zabio za vodstvo domaćina 1:0.

U drugom dijelu gosti su stigli do poravnanja. U 55. minuti Nano je izveo korner, na loptu je natrčao Gordon Schildenfeld i glavom je poslao u mrežu.

Četiri minute kasnije loše vijesti za Atenjane, Bourbos zarađuje isključenje i do same završnice gosti igraju s igračem manje. Nije pomogao niti ulazak Mladena Petrića i Danijela Pranjića u 65. minuti, Tzanis na ulasku u sudačku nadoknadu donosi pobjedu gostima.

Nakon ovog poraza, Panathinaikos je pao na treću poziciju s bodom manje od drugoplasiranog Paoka.