Vodeni sportovi

Mornar pružio odličan otpor Primorju na otvaranju doigravanja za prvaka Hrvatske

Davor Kovačević • utorak, 21.04.2015.

Prva utakmica doigravanja Prvenstva Hrvatske između Primorja i Mornara protekla je u nešto opuštenijem tonu Primorja, a kojeg su gosti iz Splita prihvatili i na kraju s Kantride otišli, iako poraženi, sa zadovoljavajućih -2.

Primorje EB – Mornar BS 11:9 (6:1, 1:4, 2:1. 2:3)

Prva utakmica polufinala Prvenstva Hrvatske
RIJEKA – Kantrida, gledatelja: 200
Suci: Ivan Raković / Miodrag Stefanović (oba Srbija)

Primorje EB: Vićan (6 obrana), Lazović; Burić 1, Radu 3, Krapić, Peroš, Vrlić, Muslim 3, Petrović, Radetić, Elez, Šetka 3, Garcia, Buljubašić 1
Trener: Ivan Asić

Mornar BS: Kačić (15 obrana), Anić; Čagalj, Marinić Kragić, Čorušić, Čalić 1, Shiga, Zović 2, Lušić, Burić 1, Gluhaić 1, Marelja 1, Ban 3, Vrdoljak
Trener: Zdeslav Vrdoljak

Igrač više: Primorje EB 3/11; Mornar BS 7/10
Peterci: Primorje EB 0/1; Mornar BS 0/0

Polufinalnu seriju, koja je za razliku od one Juga i Mladosti prilično izvjesna, doigravanja za hrvatskog prvaka pobjedom je otvorilo Primorje. Ne uvjerljivom, iako bi tu finalist trebao biti jasan nakon dvije utakmice. No prva je utakmica u Rijeci pokazala je da će ta objava ipak morati pričekati i splitske 32 minute, barem ako se pita Mornar.

U dvije ovosezonske utakmice Triglav lige Primorje je Mornaru pružilo dvije vaterpolske škole, dok su Splićani jedini kakav-takav otpor Riječanima pružili samo u četvrtfinalu Kupa. Zdeslav Vrdoljak je znao gdje dolazi, ali nije zbog toga prijevremeno htio izvjesiti bijelu zastavu, već napasti svim snagama pa što bude.

A ispalo je vrlo dobro, gotovo pa i „al pari“. Primorjaši, ponovno bez Sukna, su na svojoj Kantridi morali upregnuti sve četiri četvrtine, iako se nakon prve činilo da će i ovo biti tek odrađivanje posla. Riječani su nakon osam minuta poveli sa 6:1, a taj je rezultat očito domaćine opustio do kraja pa su u sljedećih osam minuta ostali tek na jednom golu.

Splićani su igrali izrazito dobro u situacijama s igračem više i na poluvrijeme odnijeli samo -2. Sreća za Primorje bila je što je Burić tri sekunde prije kraja treće četvrtine uspio matirati danas raspoloženog Kačića za +3 Bankara, da Mornari skroz ne zaprijete. Radu je na početku posljednje dionice pogodio dva puta za +5 i utakmica se nešto kasnije od očekivanog mogla proglasiti riješenom. Druga utakmica na rasporedu je u subotu na Poljudu.