Vodeni sportovi

Primorje preko žilavog Mornara do finala Prvenstva Hrvatske

Davor Kovačević • subota, 25.04.2015.

Prema očekivanjima Primorje je i drugi put svladalo Mornar, ali još teže nego na svom bazenu. Splićani su promašili posljednji napad za peterce.

Mornar BS – Primorje EB 7:8 (2:2, 3:3, 1:2, 1:1)

Druga utakmica polufinala Prvenstva Hrvatske
SPLIT – Poljud, gledatelja: 100
Suci: Maro Savinović / Mateo Jović (oba Dubrovnik)

Mornar BS: Kačić (5 obrana), Anić; Čagalj, Marinić Kragić, Čorušić, Čalić 1, Shiga, Zović, Lušić 1, Burić, Gluhaić 1, Marelja 1, Ban 3, Vrdoljak
Trener: Zdeslav Vrdoljak

Primorje EB: Vićan (8 obrana), Lazović; Burić 1, Radu 4, Krapić, Peroš, Vrlić, Muslim, Petrović, Radetić, Elez 1, Šetka 1, Garcia, Buljubašić 1
Trener: Ivan Asić

Igrač više: Mornar BS 3/8; Primorje EB 3/5
Peterci: Mornar BS 0/0; Primorje EB 0/0

Ako je netko pomislio da je Moranrevih -2 s Kantride na početku ovog tjedna bila slučajnost – prevario se. Potvrda je stigla na Poljudu, u drugoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske gdje je Splićane jedan šut dijelio na korak do senzacije. Do odluke o pobjedniku kroz peterce i potencijalne treće utakmice.

Primorje je očekivano postalo prvi finalist hrvatskog prvenstva, ali način na koji su to izveli bio je sve samo ne uvjerljiv. Mornar se pokazao žilavijim nego u prijašnjim utakmicama kroz sezonu, i još žilavijim nego u utorak. Isto je tako pokazao da je Primorje bez Sandra Sukna ipak i za klasu slabija ekipa. Sukna nije bilo ni na Poljudu, a u tavkom je odnosu snaga Mornar još jednom od Riječana zahtijevao puni angažman do posljednje sekunde.

Ban vs. Radu. Tako je otprilike proteklo prvih desetak minuta igre. Inspinirani Ban je postigao prva dva gola na utakmici, uzvratio je rumunjski centar i poslije prve četvrtine i jedni i drugi su mogli žaliti za boljim rezultatom. Jer bilo je i greda i stativa na obje strane. Kako su se Banu ranije pridružili suigrači, tako je i Mornar ponovno otišao na osjetniju prednost. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Splićani su imali 5:3, ali ponovno su se gosti u samoj završnici vadili i izvadili.

Da će prvo vodstvo Primorja biti tek u 18. minuti vjerojatno nije nitko očekivao na Poljudu, ali nakon svega time su Bankari morali itekako biti zadovoljni. Gluhaić je kasnije poravnao na 6:6, a potom je u domaćim redovima nastupila stvaralačka pauza. Primorje je konačno uspjelo obraniti nekoliko napada u nizu i u posljednje dvije minute utakmice ušlo je s, činilo se, nedostižnih 8:6. 60 sekundi kasnije Mornar je smanjio na -1, a onda se deset sekundi prije kraja Lušić odlučio prihvatiti posla koji ga je mogao pretvoriti u junaka. Nije se Lušić domogao te titule, ali prezentacija njegove ekipe zaslužuje svaku pohvalu.