PSG u završnih deset minuta prelomio utakmicu i osvojio Francuski kup

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.04.2015.

Nakon što je stigao do trofeja pobjednika Liga kupa, Nantes je tražio i trofej Francuskog kupa, međutim u finalu nije imao dovoljno snage. PSG je u završnih deset minuta stvorio prednost i slavio s 32:26...

Finale Francuskog kupa: Nantes - PSG 26:32

PSG obranio je naslov pobjednika Francuskog kupa. Nakon što je prošle godine otišao do kraja i osvojio svoj drugi trofej Kupa i prvi nakon 2007. godine, sada je uspio to ponoviti.

U finalnom dvoboju igrao je protiv Nantesa, momčadi koja je ove sezone osvojila svoj prvi trofej nakon što je slavila u Liga kupu i punih 50 minuta vodila se velika bitka te je bilo teško reći tko će prelomiti utakmicu.

Na kraju je to učinio ipak PSG koji je otišao do pobjede 32:26.

Parižani su u prvom poluvremenu, u njegovoj završnici stigli do prve ozbiljnije prednosti na susretu kada su se odvojili na 12:9 uz tri gola Mikkela Hansena i jedan Marka Kopljara te su na odmoru imali vodstvo 14:12.

I početak drugog poluvremena pripao je Parižanima koji su se uspjeli odvojiti na 20:16, međutim tada kreće serija Nantesa od 6:1 i potpuni preokret.

Na ulasku u završnih deset minuta na semaforu je stajalo 24:24, međutim posebno dobro raspoloženi Jeffrey M'Tima pokrenuo je Parižane i odveo ih do pobjede 32:26 i obrane trofeja.

M'Tima je bio prvo ime utakmice s čak 11 pogodaka, a slijedio ga je Mikkel Hansen s osam. Marko Kopljarpostigao je četiri pogotka dok se Igor Vori i Jakov Gojun nisu upisali među strijelce. Kod Nantesa po sedam pogodaka postigli su Igor Anić i Nicolas Claire.