Ivan Dodig u dva seta do drugog kola Istanbula, slijedi susret s Lajovićem

Hrvoje Ožanić • utorak, 28.04.2015.

Ivan Dodig izborio je drugo kolo ATP turnira u Istanbulu svladavši Andreasa Haidera-Maurera rezultatom 7:5, 6:3.

Međugorac koji se polako, ali sigurno vraća nakon pretrpljene ozljede uspio je proći u drugo kolo jakog turnira u Istanbulu nakon što je bio bolji od 47. igrača svijeta po najnovijoj ATP ljestvici, Andreasa Haider-Maurera pobjedom u dva seta.

U prvom setu na break se čekalo do 11. igre kada Dodig uzima servis Austrijancu, a potom brani svoj servis i osvaja prvu dionicu meča.

Drugi set je započeo Dodigovim blitzkriegom, vodstvom od 3:0, no Haider Maurer u idućem gemu uzima servis Dodigu. Međutim, Hrvatu se scenarij u kojem strepi za pobjedu nije svidio te mirno meč privodi kraju.

U drugom kolu Dodig će snage odmjeriti sa srpskim predstavnikom Dušanom Lajovićem koji je u dva seta nadjačao mladu nadu australskog tenisa, Thanasija Kokkinakisa.