MAXtv Prva liga, 32. kolo, 04.05.2015, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 400
Istra 1961

Josip Piršljin • ponedjeljak, 04.05.2015.

Do velike pobjede u borbi za prvoligaški život došli su nogometaši Istre 1961. Puljani su slavili u Kranjčevićevoj ulici protiv Lokomotive iako su gubili 1:0.

Igrači Igora Pamića nadali su se kako protiv četvrtoplasirane Lokomotive na gostovanju mogu uzeti barem bod uoči dvije najvažnije utakmice sezone - protiv Zadra i Osijeka. No, zeleno-žuti su uzeli sva tri i sada puno lakše dočekuju završnicu prvenstva u kojoj moraju sačuvati mjesto među elitom.

Da se Lokomotiva neće lako obračunati s Istrom dalo se naslutiti već nakon dvije minute kada su gosti imali dvije sjajne šanse, no neprecizni su bili Jordan i Franjić. Do 11. minute Lokomotivin Doležal je uspio skupiti dva žuta kartona, te je isključen, no ambicije Puljana doživjele su težak udarac nakon što se ozbiljnije ozlijedio Radonjić.

Prvi su do vodstva došli domaći nogometaši. Igrala se 32. minuta kada je poslije loše reakcije gostujućeg vratara Brkića do lopte došao Begonja i iz velike udaljenosti uspio pogoditi mrežu za 1:0. No, Pamićeva momčad brzo je odgovorila i došla do poravnanja.

Heister je ubacio za Repića koji zabija za 1:1 i pokazuje se kao odlična zamjena za izašlog Radonjića. Na poluvrijeme se odlazi bez prednosti ijedne momčadi, a ubrzo nakon početka nastavka Istra stupa u vodstvo.

Matoš je ubacio iz slobodnog udarca, a glavom Slugi zabija stoper Gregov. Lokomotiva se s igračem manje ipak nije mogla oduprijeti danas raspoloženim Puljanima, te su zeleno-žuti upisali vrlo vrijednu pobjedu. Lokosi su, pak, propustili dobru priliku da preskoče Hajduk na trećoj poziciji.