Podravka Vegeta
Podravka Vegeta 26:23 Zamet

Naslov prvakinja vraćen u Koprivnicu, Podravka naslijedila Lokomotivu

Sportnet • petak, 08.05.2015.

Prvakinje Hrvatske ponovno su rukometašice Podravke Vegete. U Koprivnici su svladale ŽRK Zamet rezultatom 26:23 (12:10) i u grad ženskog rukometa ponovno vratile naslov prvakinja Hrvatske.

U napetoj utakmici povela je Vegeta i u petoj minuti otišla na plus tri (4:1) što je u prvom poluvremenu bio i najveći odmak koprivničkih rukometašica. Riječanke su im cijelo vrijeme bile za petama, ali na vratima domaće ekipe bila je raspoložena Ivana Kapitanović pa do izjednačenja u prvom dijelu nije ni došlo.

Djevojke su do kraja poluvremena uspjele sačuvati vodstvo i na predah su otišle rezultatom 12:10, a u tome im je pomogla i užarena atmosfera. Dvorana je bila napola popunjena, ali navijači su gromoglasno navijali.

Drugo poluvrijeme bolje je krenulo za Riječanke. U 38. minuti konačno su izjednačile (15:15), a precizna je bila Selena Milošević. Koprivničanke su nakratko potonule u igri, a protivnice su im i dalje bile za petama.

U 43. minuti Podravka Vegeta ostala je s igračicom više, dvije minute suspenzije dobila je protivnička Tea Bunić. Usprkos tome, Vegeta nije uspjela otići na plus tri do 49. minute kada je na semaforu stajalo 22:19, a mrežu je zatresla Marijeta Vidak.

Na velikih plus četiri otišle su u 54. minuti, a precizna je tada bila Kristina Elez. Susret je na kraju završio u korist domaće ekipe (26:23). U utakmici su se najviše istaknule Kristina Elez s domaće strane sa šest upisanih pogodaka, a od gostujućih igračica Ćamila Mičijević i Selena Milošević s po sedam pogodaka.

Iz Koprivnice: Simona Margetić