Bagarićev Brose dobro otvorio doigravanje, Telekom Bonn uzvratio Ulmu za poraz

Branimir Korać • nedjelja, 10.05.2015.

Doigravanje traje i u Njemačkoj gdje je u tijeku četvrtfinalna serija. Drugi susret već su odigrali Ulm i Telekom Bonn, a Ulm nije uspio potvrditi pobjedu iz prve utakmice...

Brose Baskets - Ludwigsburg 87:79 (1-0)

Brose je dobro otvorio njemačko doigravanje pobjedom u prvom susretu protiv Ludwigsburga. Momčad Dalibora Bagarića slavila je 87:79 bez neke velike drame, gosti su tek u završnici susreta uspjeli malo smanjiti zaostatak.

Tijekom susreta Brose je imao i 18 poena prednosti, dosegnuo ju je početkom posljednje četvrtine i na kraju je bez većih stresova odradio posao.

Predvodio ga je Dawan Robinson s 18 poena (6/11), Trevor Mbakwe dodao je 15 poena (5/6) i sedam skokova, a Dalibor Bagarić za četiri minute ostao je bez poena (0/2). Kod gostiju David Kennedy upisao je 18 poena (5/14) i sedam skokova, Kerron Johnson 17 poena (6/15), a Jon Brockman 13 poena (4/6) i 14 skokova.

Ulm - Telekom Bonn 88:93 (1-1)

Telekom Bonn u prvoj utakmici četvrtfinalne serije odradio je jako loše završnicu, međutim u drugoj utakmici bio je puno oprezniji. Ubilježio je na kraju pobjedu 93:88 i izjednačio u seriji na 1-1.

U izjednačenom dvoboju gosti su ovaj put izdržali nalet Ulma u završnici i nisu pokleknuli kao na svom parketu. To im je donijelo vraćanje prednosti domaćeg parketa na svoju stranu i pokušat će u trećoj utakmici doći do prve lopte.

Predvodili su ih Tadas Klimavičius sa 16 poena (7/14), Ryan Brooks sa 16 poena (7/12) te Eugene Lawrence s 15 poena (5/7) i šest asistencija. Kod poraženih Jaka Klobučar ubilježio je 15 poena (5/9) i pet asistencija, Will Clyburn 14 poena (6/10) i šest skokova, a Maarten Leunen 13 poena (5/8) i devet skokova.

Bayern - Fraport Skyliners 83:72 (1-0)

Pobjedom je u doigravanje ušao i Bayern koji je bio bolji od Skylinersa iz Frankfurta s 83:72. Tek u posljednjoj četvrtini Bavarci su proradili i pokazali svoje pravo lice.

Imali su vrlo loš i nervozan ulazak u utakmicu, dozvolili su gostima da se odvoje u ranoj fazi, ali uspjeli su se konsolidirati i do kraja prve dionice uhvatiti priključak. U nastavku susreta dugo su lomili otpor Skylinersa da bi u zadnjoj četvrtini napokon ga i slomili i s 29 ubačenih poena u tom razdoblju stigli do vodstva u seriji.

Nihad Đedović bio je najistaknutiji sa 17 poena (4/9) i osam skokova dok je Heiko Schaffartzik dodao 16 poena (5/12). Kod gostiju Danilo Barthel ubacio je 12 poena (4/9), Justin Cobbs 11 poena (5/11) uz sedam asistencija, a Aaron Doornekamp deset poena (4/9) i šest skokova.