MAXtv Prva liga, 34. kolo, 15.05.2015, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 350

Sportnet • petak, 15.05.2015.

Lokomotiva je nakon sedam uzastopnih pobjeda konačno došla do pobjede i to na domaćem terenu protiv Slaven Belupa. Trener Pinčić upisao je tako prvu pobjedu samo tri dana nakon imenovanja.

Napadački raspoložena Lokomotiva dobro je otvorila utakmicu i u prvom dijelu stvorila nekoliko prilika za pogodak. Koncentriranom igrom i dobrom obranom domaćina, Farmaceuti se nisu ozbiljnije uspjeli približiti Sluginim vratima sve do kraja poluvremena.

Najizgledniju priliku Lokosi su imali u 18. minuti. Pokušaj Kolara iz kaznenog prostora skrenuo je Kardum prema okviru gola pa je mreža ostala netaknuta. Gosti su pak imali sjajnu priliku u 41. minuti kada je Mirić pucao prema vratima, Sluga je ispustio tu loptu, a Ejupi ju je pokupio i poslao daleko od vratnice.

Kaznila ih je tada Lokomotiva dvije minute kasnije. Andrijašević je na ubačaj Bartolca glavom iz peterca zabio za minimalnu prednost domaće momčadi.

Početkom drugog dijela susreta Farmaceuti su nakratko zaprijetili protivničkim vratima. U 50. minuti Mirić je sjajno namjestio Brleku koji je ušao u šesnaesterac, ali nije uspio dohvatiti loptu za izjednačenje.

Lokosi su osam minuta kasnije povećali svoje vodstvo na 2:0. Gužvu u kaznenom prostoru iskoristio je Andrijašević i ponovno zatresao Kardumovu mrežu. Pogotku je prethodio udarac Rukavine kojeg je odlično obranio Kardum, ali odbijenu loptu primio je Andrijašević i zatresao mrežu.

Velika pogreška Mišića koštala je Slaven pogotka u 78. minuti. Išao je sam prema Sluginim vratima i mogao pucati, ali odlučio je dodati Mihaljeviću pa je loptu izbio protivnički igrač.

Trudili su se Farmaceuti do kraja utakmice kako bi promijenili rezultat, ali Lokosi su uspjeli sačuvati svoju mrežu i upisati pobjedu pod novim vodstvom trenera Pinčića.