MAXtv Prva liga, 34. kolo, 16.05.2015, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 14.372

Hat-trick Henriqueza u novoj uvjerljivoj pobjedi Dinama nad Hajdukom

S Maksimira:Ante Dubravac • subota, 16.05.2015.

U sklopu 34. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Hajduk. Domaćini su potvrdili svoju nadmoć te su došli do zaslužene i uvjerljive pobjede na krilima raspoloženog Angela Henriqueza.

Nakon što prošli derbi na Maksimiru nije odigran zbog toga što igrači Hajduka nisu izašli na teren uvertiru u ovaj susret dala je Torcida koja je odlučila bojkotirati utakmicu pa se na jugu okupilo dvadesetak ljudi, a tek nešto više gledatelja bilo je na sjeveru. Iako su druge dvije tribine bile solidno popunjene ukupno je to bila vrlo čudna atmosfera za najveći derbi hrvatskog nogometa.

Od početka susreta Dinamo je preuzeo kontrolu i već u osmoj minuti su domaćini došli u vodstvo. Soudani je lijepo pronašao Ćorića koji izlazi sam ispred gostujućeg vratara i smireno pogađa za 1:0.

Hajduk je pokušao odmah odgovoriti, ali prvo Vlašićev udarac s dvadesetak metara odlazi pokraj vratnice, a već u idućem napadu Caktaš iz slobodnog udarca pogađa živi zid. U 21. minuti u odličnoj se prilici našao Soudani, ali gostujuća obrana blokira njegov udarac.

Pet minuta prije kraja prve dionice Soudani još jednom ostaje sam, ali Milović skreće loptu u vratnicu pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Dinama.

U drugih 45 minuta oba trenera su ušla si istim igračkim kadrom koji je i počeo utakmicu i već u 47. minuti Dinamo je udvostručio vodstvo. Ćorić se izborio za jednu loptu u gostujućem šesnaestercu te pronašao Henriqueza koji iz blizine pogađa za 2:0.

Deset minuta kasnije nastavili su se problemi za Hajduk. Soudani je uputio prizemenu loptu na peterac gdje Kalinić nespretno reagira i lopta dolazi do Henriqueza, a Čileanac postiže svoj drugi pogodak.

Pritisak Dinama se nastavio, a gosti su sve teže izlazili iz svoje polovice. U 73. minuti još jedna lijepa akcija Modrih po desnoj strani, Pivarić je asistirao za Henriqueza koji postiže svoj 20. prvenstveni pogodak.

U samoj završnici Kalinić je spasio Hajduk od težeg stradanja kada je odlično zaustavio Pjacin udarac, dok je Henriquezov udarac u sudačkoj nadoknadi otišao pokraj vratnice.

U idućem kolu Dinamo gostuje kod Istre 1961 dok će Hajduk dočekati Zagreb.

• Obrisan korisnik17.05.2015. u 01:13
    Konačno nešto više publike. Nadam se da će se tako nastaviti, a što se tiče utakmice bila je to jednosmjerna ulica. Evidentno je da su ovoga proljeća, bez obzira što HNL nije neko veliko mjerilo, u Dinamu znatno napredovali Machado, posebno Pjaca i Ćorić. To su sasvim drugi igrači.Kada se tome... [više na forumu]
  • The Phantom17.05.2015. u 00:38
    Tko se derao Tovarske pičke?
    The Phantom
  • 280416.05.2015. u 22:00
    Više od svih komentara treba reći da je na utakmici bila prava nogometna publika. Vjerovatno je došlo vrijeme da oni koji idu na stadione iz različitih pobuda, a ne zbog nogometa, odustanu i ostave prostor onima koji vole nogomet. Svaka čast.
    2804
  • Obrisan korisnik16.05.2015. u 21:34
    A 15 tisuća sumnjam da je bilo, 12 maksimum, no svejedno bolje nego zadnjih godina.
  • Obrisan korisnik16.05.2015. u 21:33
    Upravo sam se vratio sa tekme, moram reći da se Hajduk dosta dbro držao u prvom djelu, kad je Dinamo stisnuo gas u drugom ostali su bez šanse, potpuna dominacija, da su Soudani i Pjaca bili pribrani moglo je biti 5-6 razlike bez problema.