Borna Rupnik • ponedjeljak, 01.06.2015.

HSV nakon 52 godine u prvom razredu njemačkog nogometa ipak neće okusiti drugoligaški život. Olić, Iličević i društvo "visjeli" su do samog kraja, no izvukli su se u produžetku.

Premda je imao sve u svojim rukama, Karlsruhe nije uspio izboriti plasman u Bundesligu. Među najboljima će ostati hamburški velikan, koji je tako izbjegao negativno ispisivanje povijesti.

U ne posebno zanimljivom prvom dijelu Karlsruhe je prepustio Hamburžanima inicijativu, no oni osim nekoliko udaraca izvan šesnaesterca to nisu znali iskoristiti, a jedinu je kakvu-takvu prijetnju za Adlera predstavljao udarac Gordona glavom.

Kako se utakmica bližila kraju, domaćin je postajao sve sigurniji i opasniji i u dva je navrata malo nedostajalo da postigne pogodak. HSV je u završnici morao krenuti na sve ili ništa, Olića je zamijenio Müller, da bi u 78. minuti poveo - Karlsruhe.

Akciju s asistentom Henningsom okončao je strijelac Yabo, koji je u igru ušao samo šest minuta ranije, i činilo se da je hamburška priča okončana.

Međutim, u zadnjih deset minuta Karlsruhe su morali spašavati vratnica, vratar Orlinhausen, izbijanje s crte i nepreciznost Clebera, koji je zamijenio Iličevića.

Na ulasku u sudačku nadoknadu, Hamburžanima je suđen dvojbeni slobodni udarac na idealnoj poziciji, a Diaz je hladnokrvno prebacio živi zid za 1:1 i produžetak. Bio mu je to prvi pogodak sezone.

U dodatnom je vremenu opet zavladao oprez, ali u 113. minuti pažnji domaćih nogometaša pobjegao je Müller i obradovao sve simpatizere HSV-a. U zadnjoj je minuti Karlsruhe imao priliku s bijele točke, no Henningsov je udarac zaustavio Adler, za početak velikog slavlja.

• Obrisan korisnik02.06.2015. u 23:19
    A što je magellan najviše volija za marendu poisti?
  • ian wright02.06.2015. u 10:01
    Magellan nije niti jednom oplovio svijet, a kamoli tri puta. Poginuo je na 3/4 prvog pokusaja
    ian wright
  • Obrisan korisnik02.06.2015. u 09:49
    Veoma fin slobodni udarac,kao sto je Dnipro zabip Sevilli.
  • Pope John Paul II02.06.2015. u 09:40
    Ne kužim zašto bi netko išao tri puta oplovit svijet. Bio si dva puta sve si vidio pa moraš biti budala da ideš i treći puta.
    Pope John Paul II
  • Obrisan korisnik02.06.2015. u 08:38
    Nije zaslužio HSV ostanak u 1.Bundesligi... Jako mi je žao Karlsruhea... Smatram da je prekršaj u kojem je HSV izjednačio u najmanju ruku sumnjiv... Sve u svemu, jako zanimljiva i dramatična utakmica(e).