Reprezentacija - prijateljske utakmice, 07.06.2015, 18:00 h
Hrvatska
Hrvatska 4:0 Gibraltar

Hrvatska odradila "rastrčavanje" protiv skromnog Gibraltara i upisala glatku pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 07.06.2015.

Gostovanje Gibraltara u Varaždinu popratio je veliki broj navijača koji nemaju tako često priliku gledati uživo reprezentaciju, a Hrvatska je solidnim nastupom stigla do lagane pobjede...

Protivnik skromne kvalitete nije stvorio Hrvatskoj probleme, očekivano je glatko Hrvatska slavila, a susret je poslužio kao "natjecateljski trening" uoči dvoboja protiv Italije. Od početka je bila jasna razlika u kvaliteti i Hrvatska je lakoćom slavila.

U sedmoj minuti Hrvatska je povela. Šime Vrsaljko probio je desni bok, ušao u sredinu gdje je vidio samog Anasa Sharbinija, a on šalje loptu od grede u mrežu.

Gibraltar se nikako nije mogao nositi s kvalitetnijom Hrvatskom i u 15. minuti još jedna lopta završila je u gibraltarskoj mreži. Ovaj put Tin Jedvaj je poslao dubinsku loptu iza leđa gibraltarske obrane, točno do Matea Kovačića koji prebacuje vratara i zabija za 2:0.

U prvom poluvremenu Hrvatska je samo dvaput pogađala mrežu Gibraltara iako je to mogla učiniti još barem 5-6 puta. Velike prilike promašivali su Pjaca, Mandžukić, Kovačić, Sharbini, vratar Perez proslavio se s nekoliko velikih obrana i spasio svoju reprezentaciju.

Nastavila se dominacija Hrvatske i u drugom poluvremenu gdje se nastavilo tražiti pogodak.

U 54. minuti Hrvatska dolazi di trećeg gola i to preko Marija Mandžukića iz kaznenog udarca. Mandžukić ga je i izborio kada je s leđa gurnut u čistoj situaciji pred golom, dosuđen je penal, a Mandžo ga je rutinski realizirao.

Nastavila je Hrvatska plesti mrežu ispred kaznenog prostora skromnog protivnika, bilo je tu dosta individualnih pokušaja bez nekih konkretnih akcija, a jedna dobra akcija završila je vratnicom kojoj je prethodila odlična obrana gibraltarskog vratara. Pokušao je Andrej Kramarić, no nije imao sreće.

Ipak u 77. minuti Kramarić šalje loptu u mrežu za 4:0. Korner je izveo Pašalić, Kramarić je ostao posve sam na metar od gola Gibraltara i lakoćom je zabio za 4:0.

U zadnjih deset minuta i Gibraltar se malo ohrabrio i ubilježio svoje prve udarce prema golu Subašića, bili su to pokušaji iz daljine i ne baš posebno opasni.

Ostalo je tih 4:0 iako je Kalinić ima čisti zicer u završnici,, izbornik je isprobao neke igrače i neke opcije u igri, nitko se nije ozlijedio i ugodno poslijepodne u Varaždinu ispunilo je svrhu.

• Obrisan korisnik08.06.2015. u 01:35
    Mandžukić je u jako lošoj formi, pa nije mogao Gibraltaru dva zicera zabiti, imao je sreće što je sudac sudio tad penal, a Kalinić je druga priča. On je primjer igrača u reprezentaciji koji uvijek misli na sebe i na svoju statistiku, gdje smo sebičnost danas mogli više puta vidjeti. Na stranu što... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.06.2015. u 00:29
    Neki link s golovima? Gdje se mogu vidjeti golovi?
  • Hrvoje199007.06.2015. u 22:41
    Pokojni Dražen dok je igra u Ciboni jednu utakmicu utrpa kombiniranoj ekipi Olimpije 112 koševa. On sam. I nije ga bilo briga jel to A, B il Žnj ekipa. On je igra najbolje šta je moga, i time pokaza respekt prema sebi, protivniku i sportu. Između ostalog, a to je možda i jedan od najjačih razloga... [više na forumu]