Vedran Ćorluka najbolji igrač sezone moskovskog Lokomotiva

Borna Rupnik • utorak, 09.06.2015.

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka izabran je za najboljeg nogometaša svog Lokomotiva u netom završenoj sezoni.

Lokomotiv iz Moskve organizirao je navijački izbor najboljeg igrača u sezoni 2014./2015., a prvo je mjesto osvojio reprezentativni branič Vedran Ćorluka.

Hrvatski je nogometaš dobio 36,9 posto svih glasova, ispred suigrača iz veznog reda, Alekseja Mirančuka, koji je osvojio 19,9 posto glasova.

Na trećem je mjestu završio Ćorlukin kolega iz obrane Vitalij Denisov, kojemu je glas dalo 12,7 posto navijača. Slijedili su Manuel Fernandes i Guilherme.

Lokomotiv je prvenstvo završio na sedmom mjestu, ali je izborio plasman u Europsku ligu zahvaljujući osvajanju Ruskog kupa. Ispred Lokomotiva smjestili su se prvak Zenit te CSKA Moskva, Krasnodar, Dinamo Moskva, Rubin Kazan i Spartak Moskva.