EP 2016, kval. skupina H, 12.06.2015, 20:45 h, Split, Poljud
Antonio Candreva 36' (11m)
Italija

Nova podjela bodova između Hrvatske i Italije na praznom poljudskom stadionu

Josip Piršljin • petak, 12.06.2015.

Nogometaši Hrvatske i Italije ponovno su remizirali u kvalifikacijskoj skupini za odlazak na Euro sljedeće godine. Pred praznim tribinama Poljuda bilo je vrlo zanimljivo u prvom poluvremenu kada su pala oba pogotka.

22
90'+2'
Mattia De Sciglio
27'
12
Salvatore Sirigu
46'
13
Andrea Ranocchia
81'
Antonio Conte

Italija niti ovog puta nije uspjela pobijediti Hrvatsku, premda je Conteova momčad bila na dobrom putu. U Splitu je, kao i 1995. godine bilo 1:1 čime nitko neće biti posebno nezadovoljan. I jedna i druga momčad ostaju na vrhu skupine H kvalifikacija za Francusku 2016.

Hrvatska je vrlo dobro ušla u susret i dalo se naslutiti kako će domaći vrlo brzo ući u priliku za vodstvo. To se dogodilo u šestoj minuti kada je Srna bio prebrz za Astorija koji ga ruši u kaznenom prostoru i engleski sudac Atkinson pokazao je na bijelu točku. S nje je pucao Mandžukić, ali učinio je to dosta loše i Buffon je to obranio.

Zanimljiv početak dobio je nastavak tri minute kasnije kada su Talijani zatresli Subašićevu mrežu. El Shaarawy je bio strijelac, ali taj je pogodak poništen zbog zaleđa (prema engleskim sucima). Dok su gostujući igrači protestirali, Kockasti su izveli brzi kontranapad i postigli pogodak preko Mandžukića kojem je ubacio Rakitić.

I taj je gol izazvao sumnju u zaleđe, no Atkinson ga je priznao, a Hrvatska je u 18. minuti mogla i povećati svoju prednost. Perišić je probio po lijevoj strani i tražio je Olića u sredini gostujućeg šesnaesterca, no napadač HSV-a nije stigao na tu loptu. Poslije toga Kovačevi izabranici su usporili i Talijani su polako preuzeli inicijativu što je rezultiralo izjednačenjem.

U 36. minuti Mandžukić je bio nespretan u svom kaznenom prostoru igravši rukom i Italija je dobila jedanaesterac. Candreva je bio izvođač, te je Panenkom poravnao na 1:1. U zadnjim minutama prvog dijela Subašić je s dvije sjajne intervencije omogućio Hrvatskoj da u drugo poluvrijeme ne uđe sa zaostatkom.

Nastavak utakmice ipak nije ponudio toliko zanimljivosti kao prvi dio. I jedna i druga momčad imale su nekoliko dobrih prilika, no rezultat je ostao 1:1. U 65. minuti Candreva je stvarao probleme hrvatskoj obrani i poslao loptu za Pirla koji ipak nije bio precizan.

Ubrzo potom je i El Shaarawy imao dobru šansu, no loše je pucao, slično kao i Rakitić na suprotnoj strani. U zadnjim minutama još je Srna dobio drugi, isključujući karton, no to nije utjecalo na konačni rezultat. Hrvatska i Italija podijelili su bodove u Splitu.

• Obrisan korisnik14.06.2015. u 23:32
    sa ovakvom igrom nemamo što tražit na euru, osim ako je uspjeh samo se kvalificirat. svaka čast kovač, al da je naš savez normalan on je trebao još uvijek vodit mladu repku i učit se, jer vidi se da ima znanja, al iskustva i osjećaja ni malo..
  • Obrisan korisnik13.06.2015. u 11:49
    Nogometna repka opet u prvom planu u svim medijima a da nije napravila apsolutno nikakav uspjeh,osvojila medalju itd...kukasti krizevi,mafija u savezu i ocajni nogomet su zasluga tome da se pisu nepotrebni clanci o njima jelda...
  • Obrisan korisnik13.06.2015. u 11:22
    Ajde koga ti lažeš!? policajci nisu upadali u crkvu...vidi se da si karamarkov plaćenik, šatodžijo
  • Obrisan korisnik13.06.2015. u 10:11
    Dok nama u prvih 11 igraju Srna, Pranjić i Olić, neće tu biti sreće protiv ijedne imalo kvalitetnije ekipe. Ispadali su smiješni sinoć, sva trojica, i nevjerojatno je da jedan mlad i brz moderan bek Vrsaljko grije klupu,a da isped njega igra Srna koji je zadnji put probio stranu 2012.godine i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.06.2015. u 10:06
    da, ima retarda svugdje, i nitko nije rekao da je samo tamo. i da je bilo publike tko zna kakvih bi sranja bilo još. ali nigdje do sad se nije dogodio ovakvo nešto i ovakav propust. treba vidjeti tko je odgovoran pod obavezno i kako je moguće vašariti po poljudskom terenu kako se hoće. a još gore... [više na forumu]