Dinamo u 90. minuti ispustio pobjedu protiv Žiline: "Primili gol iz svoje gluposti"

Borna Rupnik • četvrtak, 25.06.2015.

U sklopu slovenskog dijela priprema, Dinamo je odigrao neriješeno sa slovačkom Žilinom, a trener Zoran Mamić zadovoljan je unatoč kasno primljenom pogotku.

Hrvatski je prvak u Murskoj Soboti odigrao 1:1 protiv Žiline, a poveo je u 68. minuti pogotkom alžirskog napadača Soudanija. Slovaci su poravnali u 90. minuti, kada je precizan bio William.

Potpisao Filip Benković

17-godišnji branič Dinama Filip Benković potpisao je profesionalni ugovor s Modrima. Već je 12 godina u klubu, naosvajao se trofeja u mlađim kategorijama te hrvatski prvak mnogo očekuje od "stopera modernog kova", koji će trenirati s prvom momčadi, a izrazito ga cijeni i trener Zoran Mamić.

Modri su utakmicu počeli u sastavu Eduardo, Matel, Šimunović, Taravel, Barišić, Ademi, Machado, Gojak, Pjaca, Cekici i Olmo, a u drugom su poluvremenu nastupili Ježina, Pinto, Schildenfeld, Musa, Pivarić, Goncalo, Pamić, Ćorić, Soudani, Fernandes i Hodžić.

Tijekom utakmice ozlijedio se povratnik u Dinamo, reprezentativni branič Gordon Schildenfeld, no trener Zoran Mamić objasnio je kako se radilo samo o grču u listu pri zamjeni kopački. "Ništa ozbiljno", kaže.

"U drugom smo poluvremenu bili puno bolji, razigraniji i zaslužili pobjedu da bi na kraju iz svoje gluposti primili gol. Srećom, ovo su tek pripreme i ima još vremena za popravak. Stvorili smo dosta prilika i moramo ih bolje realizirati. Naravno, nedostaje nam eksplozivnosti i brzine, no sve u svemu sam zadovoljan", sažeo je Mamić za klupske stranice.