Dinamo u zadnjoj provjeri na pripremama u Sloveniji remizirao s Ukrajincima

Branimir Korać • nedjelja, 05.07.2015.

Nakon što je u subotu visoko svladala momčad Zagreba, ukrajinska Zorja danas je igrala protiv Dinama i ostala neporažena. Hrvatski prvak na kraju je remizirao 2:2...

Kada su dolazili iz Zagreba prema Sloveniji, igrači Dinama nisu niti sanjali koliko ih traumatični dani očekuju. Umjesto njih, u središtu pozornosti našli su se Zdravko i Zoran Mamić bez kojih su ostali najmanje na mjesec dana.

Damir Krznar i Igor Cvitanović potpuno su preuzeli momčad u svioje ruke, a za kraj priprema u Sloveniji, Dinamo je remizirao 2:2 protiv ukrajinske Zorje.

Zorja je bolje otvorila utakmicu i već u desetoj minuti mogla je doći do pogotka. Iz slobodnog udarca s 20 metara pucao je Malinovski, prebacio živi zid i pogodio gredu.

Tek u drugom dijelu prvog poluvremena Dinamo je počeo opasnije prijetiti, no do pogotka u prvom dijelu nije došao. U 37. minuti Modri su tražili kazneni udarac nakon igranja rukom Sivakova, ali sudac nije ništa dosudio.

U 53. minuti Zorja je stigla do vodstva. Piliaski je ubacio loptu u sredinu za Homčenoskija koji pogađa za 1:0.

Već dvije minute kasnije Dinamo poravnava. Dobru akciju pogotkom je završio Soudani koji s ruba kaznenog prostora zabija za 1:1.

Još jednom je Zorja stigla do prednosti u 66. minuti kada je precizan bio Lipartia, ali deset minuta kasnije Marko Rog s nekih 17-18 metara postavlja konačnih 2:2.

Pripremna utakmica

Dinamo - Zorja 2:2

Dinamo: Eduardo, Pinto (od 46. Matel), Šimunović, Taravel, Pivarić, Ademi, Machado, Soudani, Ćorić, Fernandes, Pjaca; (od 60. minute: Ježina, Matel, Benković, Musa, Barišić, Goncalo, Pamić, Olmo, Rog, Cekici, Pjaca)