Polufinale Murray - Federer, Gasquet s 11:9 u petom setu izbacio Wawrinku i ide na Đokovića

Borna Rupnik • srijeda, 08.07.2015.

Osim pobjede Đokovića nad Čilićem, četvrtfinalni dan muškog turnira na Wimbledonu osigurao je i polufinale Murray - Federer, a Wawrinka je ispao nakon pet setova.

Domaći adut Andy Murray obračunao se s Kanađaninom Vasekom Pospisilom u tri seta, pri čemu je u prva dva imao samo po jednu break-loptu, ali iskoristio je obje.

Treći je set bio neizvjesniji, no opet Murray stigao do ključne prednosti i konačne pobjede.

U polufinalu će se tako sastati treći nositelj Murray i drugi nositelj, Švicarac Roger Federer, koji je također u tri seta s turnira ispratio Francuza Gillesa Simona.

Najneizvjesnije je četvrtfinale bilo ono Wawrinke i Gasqueta, koji je potrajalo tri i pol sata.

Francuz je dobio prvi set, da bi Švicarac uzvratio u sljedeća dva, no Simon je u četvrtom uspio poravnati i izboriti peti set. Gasquet je kod 5:3 servirao za meč, no odluke nije bilo sve do 10:9 za Gasqueta i treće meč-lopte, koja mu je donijela polufinale s Đokovićem.

Wimbledon (m), četvrtfinale:
A. Murray (Velika Britanija, 3) - V. Pospisil (Kanada) 6:4, 7:5, 6:4
R. Federer (Švicarska, 2) - G. Simon (Francuska, 12) 6:3, 7:5, 6:2
S. Wawrinka (Švicarska, 4) - R. Gasquet (Francuska, 21) 4:6, 6:4, 6:3, 4:6, 9:11