MAXtv Prva liga, 1. kolo, 12.07.2015, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 25.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Tomislav Petrović, Miro Grgić, Igor Križarić, Mario Zebec

U borbenom derbiju čvrsti Hajduk došao do boda na Maksimiru

Iz Maksimira:Ante Dubravac • nedjelja, 12.07.2015.

U prvom kolu nove sezone MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Hajduk. Pred gotovo 25 tisuća gledatelja gosti su došli do ranoga vodstva preko Caktaša, a konačnih 1:1 postavio je Soudani.

Danima uoči otvaranja nove sezone i velikog derbija u zraku se osjećalo da je riječ o jednoj ipak posebnoj utakmici. Uhićenje braće Mamić izazvalo je veliku reakciju među navijačima pa su nakon dugo vremena tribine stadiona bile popunjene, posebno one navijačke.

Domaći strateg Damir Krznar nije previše mijenjao momčad u odnosu na prošlu sezonu, a unatoč najavama da nije potpuno spreman od prve minute je krenuo Henriquez. S druge strane Damir Burić je odlučio od prve minute pružiti priliku novopridošlom Jeffersonu dok je u napadu bio Ohandza.

Već u četvrtoj minuti lijepo je po lijevoj strani prošao Ćorić, međutim prvi pokušaj na susretu završio je malo pokraj vratnice. Zato su gosti iz svoga prvoga napada došli do vodstva. U osmoj minuti Ohandza je poslao odličnu povratnu loptu koja je došla do Caktaša, a on s desetak metara smireno zabija za 1:0.

Izjednačenje je iz slobodnog udarca tražio Machado, ali Kalinić dobro reagira. U nastavku se utakmica primirila, Dinamo je uglavnom imao loptu u svom posjedu, ali čvrsti gostujući blok nije dopuštao domaćinima da dođu blizu Kalinića.

Mladi Fran Tudor konstantno je imao problema s Pjacom koji mu u 37. minuti bježi i šalje prizemnu loptu na peterac gdje natrčava Soudani i zabija za 1:1 te mirniji odlazak svoje momčadi na odmor.

U nastavak susreta oba trenera su ušla s istim igračkim kadrom koji je i počeo utakmicu, a prvi je zaprijetio Dinamo preko raspoloženog Pjace koji ipak nije precizan dok je s druge strane iz daljine pokušao Vlašić.

Vrućina koja je tijekom dana bila u Zagrebu u drugom poluvremenu je očito utjecala na igrače i unatoč izmjenama koje su treneri radili tempo igre je osjetno pao te su vratari bili potpuno bez posla.

Letargiju koja je zavladala na terenu u 84. minuti udarcem iz daljine prekinuo je Cekici, ali Kalinić je spreman i nije se dao iznenaditi pa je susret završio bez pobjednika.

U idućem kolu Dinamo gostuje u Osijeku dok Hajduk dočekuje Split.

• cameosis13.07.2015. u 11:25
    opet neke droge uzimaju danak ... oni "nikakvi" estonci su popili šest komada, dinamo je znači dobro prošao ... nigdje vi nećete stići dok ne poštivate protivnika, a nemate kvalitetu (isto vrijedi i za hajduk). budi zadovoljan bodom, mogao je lako biti poraz protiv jedne dobre i čvrste momčadi.
    cameosis
  • vjesu12.07.2015. u 22:54
    Moram reci da je Hajduk apsolutno zasluzeno osvojio bod ne samo borbeno nego i igracki. Prvi 20 ak minuta svakog poluvremena Hajduk se nametnuo i imao nekoliko ljepo izigranih akcija. Djelovali su kao momcad, dok je Dinamo gurao na induvidualni pogon (pretezno Pjace). Bio sam na stadionu i po meni... [više na forumu]
    vjesu
  • Obrisan korisnik12.07.2015. u 22:24
    25 000 ljudi? Pa di su ti silni antimamićevci?
  • Dinaminjo12.07.2015. u 22:20
    Oprostite ljudi, ali godišnji sam pretplatnik Dinama i ne sjećam se kada je na utakmici bilo manje zajedničkog navijanja.. BBB su na tribini, ali i dalje u svome filmu sa pretežitim vrijeđanjem i "neizostavnim" bakljadama.Samo čekam europske utakmice i nove kazne za klub..Sa Mamićima u buksi, pitam... [više na forumu]