Petra Martić prošla u glavni ždrijeb turnira u Bukureštu nakon trosatne drame

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.07.2015.

Petra Martić igrat će u glavnom turniru u Bukureštu nakon što je uspješno prošla kroz kvalifikacije. U zadnjem kolu kvalifikacija u tri seta je svladala Viktoriju Golubić...

Više od tri sata borbe, a na kraju je Petra Martić izašla kao pobjednica i plasirala se u glavni ždrijeb turnira u Bukureštu.

Viktorija Golubić, trenutno 218. igračica svijeta, pokazala se kao čvrsta protivnica, ali Martić je ipak uspjela izvući pobjedu kroz tie-break odlučujućeg trećeg seta.

Martić je imala priliku dovršiti posao u dva seta, ali u drugom setu ipak nije uspjela zadržati prednost.

Prvi set Martić je uzela sa 6:4 zahvaljujući breaku odmah na početku meča, iskoristila je petu set loptu i nakon maratonskog desetog gema uzela prvi set sa 6:4.

U drugom setu Martić je imala u dva navrata break prednosti, kod 5:4 je servirala za meč, no Golubić se izvukla, izborila treći set, a tamo ipak nije izdržala i Martić je sa 7:2 u 13. gemu prošla dalje.

Potencijalne protivnice u prvom kolu su Schmiedlova, Allertova, Kovinić i Goerges.

WTA Bukurešt, kvalifikacije treće kolo:
Petra Martić (Hrvatska) - Viktorija Golubić (Švicarska) 6:4, 6:7(5), 7:6(2)

• teniosac13.07.2015. u 23:25
    ajde sad da prođe još barem dva kola u glavnom turniru..
    teniosac
  • narada10813.07.2015. u 18:38
    kako rekoh, sve na muke. Petra je u sva tri seta odmah na početku napravila break da bi onda kiksala na svojem servisu.