Liga prvaka, 2. pretkolo, 15.07.2015, 21:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 9.100
Suci: Neil Doyle (Republika Irska), Damien MacGraith (Republika Irska), Allen Lynch (Republika Irska)

Luksemburžani ostali neporaženi na Maksimiru protiv bezidejnog Dinama

S Maksimira:Ante Dubravac • srijeda, 15.07.2015.

U prvom susretu drugog pretkola lige prvaka nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Folu Esch. Iako je Dinamo bio apsolutni favorit gosti iz Luksemburga su čvrstom igrom došli do odličnog rezultata uoči uzvrata.

Julien Hornuss
24'

Ahmed Rani
78'

Basile Camerling
82'
Jeff Strasser

Nakon što su prvenstvo otvorili neriješenim rezultatom protiv Hajduka nogometaši Dinama svoj su europski put počeli protiv starog znanca luksemburške Fole Esch. Isti suparnici su se sastali prije dvije godine kada je Dinamo slavio s ukupnih 6:0.

Nakon samo tri minute prvi su zaprijetili gosti preko Dallevedove koji je iz daljine pokušao, ali Eduardo odbija loptu u korner. Nekoliko minuta kasnije uzvraća Dinamo u brzoj kontri koju udarcem završava Rog. Bivši igrač Splita je u posljednji trenutak ušao u momčad nakon što se na zagrijavanju ozlijedio Ćorić.

U 18. minuti Pjaca prolazi po lijevoj strani kao protiv Hajduka međutim ovoga puta mu gostujući vratar pravovremenom reakcijom blokira pokušaj dodavanja. Sedam minuta kasnije gosti su došli do vodstva. Lošu reakciju domaće obrane nakon jednog centaršuta iskoristio je Hadji koji iz blizine pogađa za 1:0.

Dinamo je ipak prije odlaska na odmor došao do izjednačenja. U 36. minuti nakon nekoliko lijepih dodavanja lopta je došla do Soudanija koji pronalazi Henriqueza, a Čileanac s nekoliko metara pogađa u praznu mrežu.

Drugu dionicu susreta otvorio je Pjaca s dva pokušaja iz daljine, ali rezultatske promijene nije bilo. Kao i u većem dijelu prvoga poluvremena Dinamo je kontrolirao loptu u svom posjedu, ali Modri jednostavno nisu imali ni dovoljno brzine ni ideje kako probiti organiziranu gostujuću obranu.

U 64. minuti nakon neopreznog prekršaja Souta sudac je kapetanu gostujuće momčadi pokazao izravan crveni karton pa je Dinamu ostalo nešto manje od pola sata nade da će doći do rezultatske prednosti s kojom bi si osigurao mirniji odlazak na uzvrat.

Međutim igrači trenera Damira Krznara djelovali su potpuno bezidejno i sve se svodilo na beskonačna dodavanja posljednje linije, a obično bi završavalo dugom loptom prema napadačima koji okruženi s gostujućom obranom nisu mogli ništa učiniti pa je susret završio bez pobjednika, a Dinamu ostaju velike brige uoči uzvrata koji je na na rasporedu 22. srpnja u Luksemburgu.

• Obrisan korisnik16.07.2015. u 18:06
    Pozdrav navijačima Hajduka i Rijeke koji su ovdje prosipali svoje mudrosti(neke i stoje) ali bih ipak pitao za njihove velike klubove koje ovaj jadni i kilavi Dinamo ostavi za 20-30 bodova iza sebe.Šta kažu na to?Kakvi su onda oni?
  • Aguias16.07.2015. u 15:37
    Mene je ovaj klub iz Luxembourga baš ugodno iznenadio. Na terenu se uopće nije moglo vidjeti koji klub je predstavnik jedne nogometne nacije, a koji je no name na nogometnoj karti Europe. I cijelu tekmu su se ljudi srčano borili kao da će ih pozitivan rezultat lansirat u samo finale Lige prvaka i... [više na forumu]
    Aguias
  • Ljuke16.07.2015. u 14:52
    Ovo nikome vise niti nije iznenadenje, navikli ljudi da Dinamo odigra mizerno, jadno, bijedno u Europi. Nije bitno protiv koga igraju, momcad koja u prvoj ekipi ima onog malog u obrani, nekog Goncala, Machada, Pivarica nema sto traziti u Europi. Trul klub od vrha do dna. Nadam se da ce ih Osijek... [više na forumu]
    Ljuke
  • Obrisan korisnik16.07.2015. u 09:12
    Sramota za Dinamo! Cak je rezultat i dobar, kak je moglo biti! Igra, nula poena, nist s nicim! Al ipak, mislim da Dinamo ne moze losije od ovoga, i moraju oni kad tad odigrat neku dobru tekmu! E sad, hoce li to bit u gostima kod Fole, neznam, al ja cu rado odigrati 2 na kladionici!
  • Novi lik16.07.2015. u 08:20