Ivo Karlović u finalu Newporta, čeka ga još jedan Amerikanac

Borna Rupnik • subota, 18.07.2015.

Div sa Šalate plasirao se u finalni susret ATP turnira u američkom Newportu pobjedom nad domaćim adutom Sockom.

Jack Sock, 39. igrač svijeta, nije uspio prekinuti pobjedničku seriju Ive Karlovića u Newportu.

Hrvatski je tenisač u polufinalu slavio u dva seta, pri čemu je prvi zaključen u tie-breaku. Sock je imao 3:1 i 4:2, zatim dvije set-lopte kod 5:4 na Karlovićev servis, ali Karlović je sve to izdržao i naposljetku dobio 13. igru rezultatom 7:3.

U drugom su setu obojica držala svoje servise sve do 5:4 za Karlovića, kada se drugom nositelju otvorila šansa za break. Prvu je meč-loptu propustio, ali drugu nije.

U finalu će Karlović igrati protiv još jednog američkog tenisača, Rajeeva Rama, 161. na ATP ljestvici. Ram je u drugom polufinalu također u dva seta svladao Australca Smitha.