Golovi Nikole Kalinića donijeli Dnipru pobjedu u velikom preokretu protiv Čornomoreca

Branimir Korać • nedjelja, 26.07.2015.

Od hrvatskih nogometaša u inozemstvu ove nedjelje istaknuo se Nikola Kalinić koji je s dva pogotka donio pobjedu Dnipru protiv Čornomoreca...

Nakon izvučenog remija u prvom kolu protiv Hoverle, Dnipro je sada iščupao pobjedu protiv Čornomoreca. Još u 60. minuti gosti su vodili s 2:0 i činilo se da Dnipro ide prema porazu, ali onda se isplatio pritisak i napravio je preokret.

Vladislav Kalitvincev i Davit Hočolava donijeli su veliku prednost momčadi iz Odese, no domaćin je ipak imao odgovor.

U 63. minuti Rotan je smanjio na 2:1 da bi osam minuta kasnije Bezus poravnao. U zadnjih 15 minuta među strijelce se upisao dva puta Nikola Kalinić koji je tako donio Dnipru pobjedu.

Hrvati su zabijali i u Slovačkoj gdje je Žilina ugostila Zlate Moravce i slavila s visokih 5:1. Josip Krznarić bio je strijelac jedinog pogotka za goste, u 61. minuti za smanjenje na 2:1, a Matej Jelić zabio je za Žilinu u 79. minuti, dvije minute nakon ulaska u igru.