Branimir Korać • ponedjeljak, 27.07.2015.

Madridski Real nakon Manchester Cityja visoko je svladao i milanski Inter u sklopu International Champions Cupa. U Guangzhouu slavio je protiv Intera s 3:0 i bez Luke Modrića i Karima Benzeme...

Guangzhou je ugostio velikane europskog nogometa Inter iz Milana i Real Madrid. Madriđani su bili uspješniji i slavili s 3:0 bez Luke Modrića. S druge strane Mateo Kovačić i Marcelo Brozović bili su u prvih 11 Intera.

Madriđani su očekivano bili bolja i dominantnija momčad, Inter se dosta mučio držati ritam s Benitezovom momčadi koja je bila značajno konkretnija i opasnija.

Nakon što je Handanovič pokazao visoku klasu u nekoliko navrata, nakon pola sata igre ipak je morao izvaditi loptu iz mreže. Marcelo je proigrao Jesea koji je prevario čuvare i zabio za 1:0.

U završnici prvog poluvremena zube je pokazao i Inter koji je stvorio nekoliko opasnih situacija, ali bez konkretne završnice.

Samo deset minuta igre u drugom poluvremenu trebalo je Real Madridu da povisi prednost. Vazquez je ubacio u sredinu za Varanea koji glavom zabija za 2:0.

U samom finišu James Rodriguez briljantnim udarcem s više od 20 metara postavio je konačnih 3:0.

Brozović je u igri proveo do 53. minute kada ga je zamijenio Demoya Gnoukouri dok je Mateo Kovačić izašao u 82. minuti, a zamijenio ga je Danilo D'Ambrosio.

Prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Vijetnama odigrao je Manchester City i visoko je slavio s 8:1.

Po četiri gola u svakom poluvremenu za Pellegrinijevu momčad, a strijelci su bili Sterling dvaput te Kolarov i Silva u prvom dijelu te Kolarov, Silva, Lopez i Pozo zabijali su u drugom dijelu.