Hrvatska bez Zupca upisala vrlo visok poraz od Crne Gore

Branimir Korać • utorak, 28.07.2015.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina teško je poražena u susretu skupine G protiv Crne Gore koja je odnijela pobjedu 91:68. I bez Ivice Zupca, Hrvatska nije imala nikakve šanse...

Vrlo loš nastup hrvatske reprezentacije u susretu protiv Crne Gore naplaćen je visokim porazom 91:68. Nikakve šanse Hrvatska nije bila, Crna Gora dominirala je svih 40 minuta i glatko slavila.

Ivica Zubac nije nastupio u ovom susretu i to se odmah osjetilo na igri Hrvatske koja je u reketu bila posve nemoćna. Crnogorci su imali čak 20 skokova više, zabijali su pod košem lakoćom i tako stvorili visoku prednost. 56 poena ubacili su Crnogorci iz reketa i 23 poena iz druge šanse nakon skoka u napadu.

Utakmica je počela vodstvom Hrvatske 12:4, ali do kraja četvrtine situacija se posve okrenula. Crna Gora je napravila seriju čak 24:2, preuzela kontrolu nad rezultatom i lakoćom otišla do pobjede.

Jedini dvoznamenkasti u hrvatskom sastavu bio je Mate Kalajžić s 19 poena (8/12) čemu je dodao pet ukradenih lopti. Na drugoj strani nezaustavljiv je bio Miloš Popović s 26 poena (12/22) i 11 skokova.

U srijedu Hrvatska igra protiv Finske.

• Obrisan korisnik29.07.2015. u 08:34
    Mi smo Crnu Goru pobedili u grupi 71:46 lagano, a sinoc i neporazene Francuze zakucali. Jos Cesku pa cetvrtfinale!
  • Bestija_ST28.07.2015. u 21:15
    A zasto Zubac ne igra? da bi mogli lakse ispast u B-diviziju..sramota Kunce nema obraza ni koli pas