Bayer i Wolfsburg odradili posao prema očekivanju, Perišiću 63 minute

Branimir Korać • subota, 08.08.2015.

U bogatom subotnjem programu prvog kola DFB Pokala u ranijem terminu nastupilo je i nekoliko elitnih njemačkih klubova te hrvatskih internacionalaca...

Bayer Leverkusen u gostima je s 3:0 nadigrao niželigaša Lotte i izborio prolaz u drugo kolo. Kiessling je već u 15. minuti načeo domaću mrežu, a u nastavku su Calhanoglu i Bender postavili konačan rezultat. Dario Krešić u završnici susreta stao je na gol gostiju.

U Wolfsburgu nisu ništa prepuštali slučaju i zaigrali su u punom sastavu u gostima kod Stuttgarter Kickersa. Donijelo je to gostima i uvjerljivu pobjedu 4:1 uz golove Krusea, Dosta, De Bruynea i Bendtnera. Ivana Perišića u 63. minuti zamijenio je Caligiuri.

Bivši igrač Varaždina i Rijeke Adam Sušac sudjelovao je svih 90 minuta u prolazu svojeg Auea protiv Greuther Fürtha. Aue je slavio s 1:0 pogotkom Simona Skarlatidisa 20 minuta prije kraja susreta.

Veteran Ivica Banović s Hallescherom se oprostio od Njemačkog kupa porazom 1:0 na domaćem terenu od Braunschweiga. Hendrick Zuck u 67. minuti donio je prolaz gostima, a Banović je igrao do zadnjih 15 minuta.

Neočekivan poraz upisao je Union Berlin u gostima kod Viktorije Köln koja je slavila s 2:1. Damir Kreilach igrao je cijelu utakmicu za goste kod kojih je Roberto Punčec ostao na klupi.

Niželigaš Bremer nije imao šanse protiv Eintrachta iz Frankfurta. Očekivano, renomiraniji gosti slavili su s 3:0 pogocima pojačanja iz Twentea Luca Castaignosa, Stefana Aignera i Gian-Luce Waldschmidta.

Još uvjerljiviji bio je Schalke koji je u Duisburgu slavio s čak 5:0. Pomogao je i drugi žuti karton Branimira Bajića nakon samo pola sata igre poslije čega Duisburg više nije bio ravnopravan protivnik. Strijelci za goste bili su Huntelaar, Nastasić, Geis, Di Santo i Goretzka, a Di Santo je promašio i kazneni udarac.

Hat-trickom Anthonyja Modestea Köln je stigao do visoke pobjede kod Meppena. Završilo je 4:0, a četvrti pogodak postigao je Simon Zoller.