MAXtv Prva liga, 5. kolo, 09.08.2015, 21:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 883
Osijek

Slaven Belupo svladao Osijek na Gradskom stadionu i upisao prvu pobjedu u novoj sezoni

Iz Koprivnice:Simona Margetić • nedjelja, 09.08.2015.

Slaven Belupo upisao je prvu pobjedu. Na domaćem terenu bio je bolji od Osijeka, a dva gola pala su u drugom poluvremenu kada je domaća ekipa imala igrača više. Mandić je bio pregrub prema Purića i morao je istog trena napustiti teren.

Vrlo dobro su u susret ušli Farmaceuti i već u trećoj minuti odigrali opasniju akciju preko Brleka i Purića, no spreman je na tu loptu bio Mikulić i obranio. Probudio se Osijek nakon te akcije i približio se Slavenovim vratima, no nije bilo velike brige za domaćine.

Gostujuća momčad nakratko je zaprijetila domaćoj obrani u 30. minuti. Gužvu pred vratima Slavena iskoristio je Mandić i pucao prema Rozmanu, koji je obranio tu loptu pa su domaćini nastavili pritiskati Besekovu momčad.

Pogodak je pao u 35. minuti, kada je nakon slobodnog udarca SavićaParacki glavom pucao i zatresao protivničku mrežu. Odlična prilika za povećanje vodstva bila je šest minuta kasnije kada je Ejupi pucao s velike udaljenosti, ali lopta je završila s vanjske strane mreže pa su domaćini na predah otišli s 1:0.

Drugo poluvrijeme započelo je izravnim crvenim kartonom. Mandić je u 50. minuti morao napustiti igru zbog grubog prekršaja na Puriću pa je Osijek ostao oslabljen za jednog igrača. Sedam minuta kasnije nastala je gužva pred Rozmanovim vratima. Šorša se našao između dva domaća igrača i uspio zapucat prema vratima, a Rozman je to u zadnji tren obranio.

Povećanje vodstva čekalo se do 68. minute, kada je Ozobić dva puta pucao prema gostujućim vratima, ali lopta se na kraju odbila od Lukića i otišla u gol za vodstvo Farmaceuta od 2:0. Treći pogodak uslijedio je u 84. minuti. Brlek je poslao loptu do Štiglec, koji je pucao prema vratima, lopta se odbila od Mikulića, a Delić je postavio konačnih 3:0.