Kei Nishikori stigao do desete titule u karijeri slavljem u Washingtonu

Branimir Korać • ponedjeljak, 10.08.2015.

John Isner nije uspio zaustaviti Keija Nishikorija u Washingtonu. U finalu je dobro počeo, ali Nishikori je postupno podizao igru i na kraju odnio pobjedu...

Kei Nishikori odličan tjedan u Washingtonu zaključio je pobjedom u finalu protiv Johna Isnera kojeg je svladao u tri seta s 4:6, 6:4, 6:4.

Isner je uzeo prvi set breakom u desetom gemu, ali nije uspio nastaviti u istom ritmu i u drugom setu, tu je Nishikori stigao do rane prednosti nakon čega je Amerikanac zatražio i tretman na ramenu te kasnije u biti i nije imao pravu šansu.

Nishikori je u nastavku dominirao, iskoristio je prilike koje su mu se pružile i nakon pobjede protiv Marina Čilića stigao je i do slavlja protiv Johna Isnera te trofeja u Washingtonu.

Ovo je Japancu bilo 15. finale u karijeri i deseta titula, a upravo toliko dosad ih je osvojio Isner.