Branimir Korać • subota, 15.08.2015.

Niti najveći optimisti u redovima baskijskog ponosa nisu mogli niti zamisliti kakav nastup će imati njihova momčad protiv Barcelone u prvom susretu Superkupa. Athletic je na svojem stadionu slavio s visokih 4:0...

Izlet u Tbilisi i naporan susret protiv Seville koji je otišao u produžetak, ostavio je velikog traga na igračima Barcelone. Međutim, nisu samo oni "krivci" za ovakav rezultat, Athletic Bilbao odigrao je sjajnu utakmicu, vrlo pametnu i na kraju je došao do visoke prednosti uoči uzvrata.

Od početka je bilo očito da Barcelona nije u pravom stanju. Igrači Athletica bili su agresivniji i gladniji, vrlo dobro su stajali na terenu i nisu dopustili Barceloni da ih na dobro poznati način pritisne i stavi u tešku poziciju.

Taj dobar ulazak u utakmicu domaćin je naplatio u 13. minuti sjajnim pogotkom Mikela San Josea. Ter Stegen je istrčao i odbio loptu koja je gotovo na centru došla do igrača Athletica koji je munjevito reagirao i s više od 45 metara poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Barcelona je imala inicijativu, ali prva prava velika prijetnja stigla je u sudačkoj nadoknadi kada je Messi pokušao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali Iraizoz brani.

U drugo poluvrijeme Barcelona ulazi tražeći pogodak, Pedro je bio blizu u 50. minuti, ali njegov udarac odsjeo je na vratnici.

Kada Barcelona nije zabila, nastavio je domaćin. U 53. minuti kreće show Aritza Aduriza koji prvo glavom zabija za 2:0, zatim u 60,. minuti postiže i treći pogodak svoje momčadi da bi u 68. minuti nakon prekršaja Danija Alvesa dosuđen kazneni udarac koji Aduriz pretvara u pogodak.

U nastavku susreta dosta nervoze u igri Barcelone koja nije ništa konkretno napravila i Athletic ima ogromnu prednost nakon prvog susreta.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 60. minuti.

• Obrisan korisnik15.08.2015. u 10:46
    Tako se igra za svoj klub!Očitali su lekciju zvijezdama Barce i ujedno pokazali da kada igraš muški možeš i protiv ove Barce!Zaslužili su trofej već sada!
  • Obrisan korisnik15.08.2015. u 10:38
    sjajan rezultat za Atletic, nadam se da će i osvojit, a dobro upozorenje za Barcu
  • Aguias15.08.2015. u 09:33
    Kakva lekcija. Barcelona je u nekim momentima izgledala ko poluamaterska momčad. Athletic odigrao vrhunski. A kako je lopta sjela San Joseu za prvi gol i kako je pogodio - fantazija! Barca i ono malo prilika (Messi i Pedro kod 1-0) nije znala iskoristiti. Bravo Athletic!