Borna Ćorić nakon dva sata i 45 minuta borbe izborio drugo kolo u Cincinnatiju

Branimir Korać • utorak, 18.08.2015.

Borna Ćorić igrat će u drugom kolu Masters 1000 turnira u Cincinnatiju. U prvom kolu imao je vrlo težak meč, ali je na kraju slavio nakon dva sata i 47 minuta igre protiv Alexandera Zvereva sa 7:5, 3:6, 7:6...

Borna Ćorić uspješno je odradio posao na početku turnira u Cincinnatiju gdje je svladao Alexandera Zvereva u tri seta. Bio je to očekivano težak meč, Zverev je poput Ćorića jedan od onih kojima stručnjaci predviđaju lijepu budućnost, ali na kraju je Ćorić ipak bio uspješniji.

Za pobjedu je potrošio više od dva i pol sata, imao je u trećem setu u 12. gemu prvu meč loptu, nije ju iskoristio, ali je zato bio uspješan u tie-breaku gdje je iskoristio prvu priliku i stigao do pobjede.

Nakon odličnog početka meča i breaka već u prvom gemu, Ćorić je izgubio prednost sredinom seta, ali je u prvo vrijeme, na kraju seta stigao do još jednog breaka i uzeo set sa 7:5.

U drugi set bolje je ušao Zverev koji je bio dosta agresivniji i brzo stigao do 3:0, a nakon što Ćorić nije iskoristio break priliku u sljedećem gemu, Nijemac je mirno održavao prednost.

Treći set riješen je tek u završnici, u tie-breaku je Nijemac poveo s 3:0 pa je imao 5:4 i dva servisa, ali Ćorić je sve to izvukao i na kraju stigao do pobjede.

U drugom kolu očekuje ga vrlo težak zadatak igrat će protiv Stana Wawrinke koji je bio slobodan u prvom kolu.

Masters 1000 Cincinnati, prvo kolo:
Borna Ćorić (Hrvatska) - Alexander Zverev (Njemačka) 7:5, 4:6, 7:6(5)

• interreg19.08.2015. u 13:50
    Ajde dobro smirite se malo, Evo priznajem gresku! Borna je stvarno stariji :-)
    interreg
  • Obrisan korisnik19.08.2015. u 13:49
    Borna je par mjeseci stariji,cisto za tvoju informaciju. Zverev je '97. godiste!
  • Mithrandir19.08.2015. u 13:26
    Bravo za Bornu! Bila je to borba "mladih lavova". Mogli bi to gledati za koju godinu u finalima ATP turnira.