Rijeka u prijateljskom susretu do vrha napunila mrežu gradskog rivala

Tamara Rogić • srijeda, 26.08.2015.

Sinoć je na Rujevici pred oko dvije tisuće gledatelja Rijeka u prijateljskoj utakmici bila bolja od Orijenta s visokih 9:1...

Gradski derbi priuštio je publici puno razloga da nogometni utorak zadrži u lijepom sjećanju. Vrijeme je poslužilo, tribine kampa HNK Rijeka bile su dobro ispunjene, neki potezi na terenu zaslužili su ovacije, a momčad Matjaža Keka pokazala je svoju klasu protiv Orijenta koji je djelomično uspio pratiti ritam nogometaša Rijeke, barem prvih pola sata...

Napadački start Rijeke rezultirao je načetom mrežom gostiju već u 16. minuti i pogotkom darovitog varaždinskog napadača u redovima bijelih Daria Vizingera.

Sjajni prodor Matea Bertoše u 23. minuti zaslužio je pljesak s tribina, a Sharbinijev udarac u nastavku akcije obranio je vratar Mustapić, no kapetan Rijeke nije mu ostao "dužan" u 29. minuti (2:0).

17-godišnji Vizinger pokazao je zašto ga je Kek uvrstio u kadar za utakmicu protiv Splita. Svoju odličnu igru okrunio je drugim pogotkom iskoristivši ubačaj Roshija u 52. minuti – 3:0.

Kako je utakmica odmicala Krimejčani su sve slabije uspijevali pratiti ritam domaćina, Mustapić je bio nemoćan pred udarcem Bezjaka za 4:0, 60 sekundi kasnije Omerović izmiče pažnji domaće obrane i Orijent stiže do gola za smanjenje zaostatka.

Pogotkom Ivana Močinića u 69. minuti (5:1) Rijeka ubacuje u petu brzinu gdje je samo tri minute kasnije Tomečak zatresao mrežu gostiju, a bijeli su slavili svoj šesti gol. Uslijedila su još dva njegova gola (75. i 81. minuta). Točku na "i" dalekometnim volejom u posljednjoj je minuti stavio Filip Bradarić zaokruživši večer rezultatom 9:1.