Hajduk pazi i na napad i na obranu, puni Poljud čeka lov na Slovan

Borna Rupnik • četvrtak, 27.08.2015.

U itekako iščekivanoj utakmici, Hajduk će uz veliku potporu svojih navijača u četvrtak navečer pokušati izboriti mjesto u grupnoj fazi Europske lige.

Nakon uspješnog prolaza preko estonskog Sillamäe Kaleva, slovenskog Kopra i norveškog Stromsgodseta, Hajduku se ostvarila želja o "prolaznom" protivniku u četvrtom pretkolu Europske lige. No, Slovan iz Libereca na poljudski uzvrat dolazi s minimalnih, ali značajnih 1:0.

Momčad Damira Burića u Češkoj je odigrala ofenzivno solidno prvo poluvrijeme, nakon čega je u nastavku pala i u primila pogodak desetak minuta prije kraja. Međutim, to nije obeshrabrilo Splićane.

"Momci su spremni, jedva čekaju da se krene", poručio je trener Hajduka, a podrške Bilima neće nedostajati, s obzirom da ovakva potražnja za već rasprodanim ulaznicama "nije viđena već desecima godina".

Hajduk će od prve minute krenuti s najjačim mogućim sastavom, s obzirom da nema ozlijeđenih igrača, a jednako će morati paziti i na napad i na obranu.

"Najradije bih poveo u petoj minuti, ali protiv Slovana moramo prije svega biti strpljivi jer je to momčad koja isključivo vreba na svoje kontre i polukontre tako da moramo imati kontrolu i paziti na njihove kontre, ali i napadati, tako da će biti umjetnost sve to sprovesti", najavio je Burić.

Hajdukovci su spremni i na moguće izvođenje jedanaesteraca, premda kažu kako "udarac mogu vježbati, ali pritisak pucanja pred punim Poljudom ne mogu".

Utakmica Hajduka i Slovana iz Libereca počinje u 20:00 sati, a sudit će Portugalci na čelu s Arturom Diasom.