Branimir Korać • utorak, 08.09.2015.

Odigrana su dva susreta trećeg kola skupine B Europskog prvenstva. Srbija je bila vrlo uvjerljiva protiv Islanda, a Njemačka je poražena od Turske...

Skupina B: Srbija - Island 93:64, Njemačka - Turska 75:80

U susretu trećeg kola skupine B Srbija je očekivano visoko svladala Island s 93:64. Kvaliteta je došla do izražaja, Islanđani su se teško nosili sa znatno boljim protivnikom koji je u drugom poluvremenu uz dužu klupu otišao do visoke pobjede.

Izabranici Aleksandra Đorđevića od početka susreta bili su u prednosti, a krajem treće dionice serijom 10:0 Srbija je otišla na 20 koševa razlike i završila posao.

Čak 32 asistencije Srbije i šut za dvicu 79 posto, bilo je i više nego dovoljno i pokazuje kakva se utakmica igrala. Obrana Islanđana nije imala nikakvo rješenje.

Nemanja Nedović ubacio je 15 poena (5/9) dok je Miroslav Raduljica ubacio 13 poena (6/8). Kod poraženih Logi Gunnarsson ubilježio je 18 poena (7/15).

Njemačka je u drugom susretu u skupini poražena od Turske 80:75. Turska je imala ulazak iz snova, potpuno je dominirala i stvorila ogromnu prednost već nakon prvih deset minuta. Vodila je 31:11 i napravila veliki posao u ranoj fazi.

Prednost je održavana dugo vremena, čak i u završnoj dionici kada je Njemačka došla na jednoznamenkastu razliku, nije bilo prave šanse za preokret.

Cedi Osman ubilježio je 17 poena (5/8) i pet skokova, a Semih Erden 16 poena (7/11) i devet skokova. Kod Njemačke Denis Schröder ubacio je 24 poena.