Hrvatska poražena od Gruzije u posljednjem susretu, bez utjecaja na plasman u skupini

Branimir Korać • četvrtak, 10.09.2015.

Hrvatska se nije uspjela oprostiti od Zagreba pobjedom i uz poraz 71:58 završava nastup u skupini. Utakmica većeg uloga za Gruzijce nego za Hrvatsku, a to se na kraju osjetilo i na parketu gdje je Gruzija odnijela pobjedu...

Hrvatska je u posljednjem susretu zagrebačke skupine upisala poraz koji nema nikakve posljedice na konačan plasman. Bilo je očito da su Gruzijci motiviraniji protivnik, da više žele ovu pobjedu i to se osjetilo na parketu. Hrvatska izuzev Luke Žorića nije imala raspoloženog igrača, pristup nije bio kao u nekim ranijim susretima, a uz sve to i šut Hrvatske bio je daleko od željene razine.

U prvom poluvremenu obje momčadi su se mučile u napadu, na odmoru je bilo rukometnih 28:25 za Hrvatsku i dok je napad Gruzije proradio u nastavku, Hrvatska je ostala na mizernom postotku.

Na kraju je hrvatski šut bio na slabih 34 posto, Gruzijci su podignuli svoj postotak na 50 posto i to je u konačnici i presudilo.

Nakon napadački skromnog prvog poluvremena, Gruzija je u trećoj dionici napravila mali preokret i povela je sa šest poena viška da bi na ulasku u zadnjih deset minuta vodila sa 47:44.

Sedam i pol minuta prije kraja susreta Bojan Bogdanović ubacio je dva slobodna bacanja za vodstvo Hrvatske 51:49, nakon toga slijedi najlošije razdoblje u hrvatskoj igri u ovom susretu, Gruzija radi seriju čak 18:0 i odlazi na 67:51 te rješava pitanje pobjednika.

Ništa se nije promijenilo do kraja susreta i Gruzija bilježi pobjedu.

Žorić je bio najefikasniji sa 16 poena dok je Tomić dodao deset. Loša vijest je i da Marko Tomas još uvijek nije odigrao niti minutu. Kod Gruzije po 12 poena ubacili su Pačulia, Sanadze i Sanikidze.

• Obrisan korisnik11.09.2015. u 09:28
    Ti što pišu da kvale za OI nisu visoki domet su 'stručnjaci' s ovog foruma. Ja od prvog dana govorim da nam to treba biti primarni cilj jer NEMAMO kvalitetu za 1/2 finale, a kamoli za medalju pored srba, grka, francuza i španjolaca.Naravno da ukić i tomić nisu krivi što nisu teo i bourousis. Krivi... [više na forumu]
  • Aguias11.09.2015. u 09:24
    čisti balkanski mentalitet, kad ne moraš pobijediti onda se ni ne potrudiš da pobijediš... bez potcjenjivanja i omalovažavanja ikog, ali sramota je da nam Gruzija prelomi utakmicu serijom 18-0, a to dovoljno govori koliko je igračima jučer bilo stalo...
    Aguias
  • njanjo11.09.2015. u 09:03
    Završila grupna faza, mi drugi (s time da smo bili kompletni možda bi bili i 1. u skupini). Što se tiče druge faze i bolje je što smo 2. u skupini. E sad, mene ljuti što određeni forumaši gvovore na osiguravanje kvalifikacija za OI nisu visok domet. kad se kaže da naši idu na visok domet to je to... [više na forumu]
    njanjo
  • Obrisan korisnik11.09.2015. u 08:50
    Tebi ovih 5 naših utakmica u skupini izgleda kao tempiranje forme:)))? Ako se imalo razumiješ u sport, onda si mogao primjetiti da nama forma-ako je uopće ima-PADA od prve prema zadnjoj utakmici. Protiv Slovenaca i grka je to još ličilo na nešto, a u zadnje 3 utakmice izgledamo kao KK Zabok.Bojim... [više na forumu]
  • twiti11.09.2015. u 08:09
    Ono što mene najviše smeta je što nisu igrali za publiku, kakva je ovo bila prilika za promociju košarke kod nas, a oni tako bezvoljno ulaze u sve utakmice...ako sad nemaš motivaciju kad ćeš ju imat? Isto tako se slažem da vodit Drapera sa plaže je nedopustivo, kao i to da nam cijela obrana ovisi o... [više na forumu]