Srbija u drugom poluvremenu slomila otpor Finske i otišla u četvrtfinale Europskog prvenstva

Branimir Korać • nedjelja, 13.09.2015.

Srbija je odradila susret osmine finala onako kako se od nje očekivao i stigla je do pobjede protiv Finske s 94:81. Finci su izdržali poluvrijeme, ali kasnije je kvaliteta došla do izražaja...

S još jednom pobjedom Srbija je potvrdila da je u ovom trenutku jedan od glavnih kandidata za naslov europskih prvaka. Protiv Finske slavila je bez previše živciranja, Finci su se neko vrijeme držali u egalu, ali nisu mogli odigrati 40 minuta na tako visokoj razini.

Đorđevićevi izabranici prelomili su utakmicu u posljednjoj četvrtini kada su dodatno podigli razinu svoje igre, ubacili 12 šuteva u nizu i pobjegli na nedostižnu prednost.

Finska nije imala nikakvo rješenje za Miroslava Raduljicu koji je odigrao veliku utakmicu i bio nezadrživ. Ne samo da je bio realizatorski raspoložen, izborio je i osam prekršaja te stvorio velike probleme svojim čuvarima.

Još tri minute prije kraja treće dionice Finska je zaostajala samo dva poena, no onda je krenula serija Srbije i u konačnici je pobjegla na 91:72 te riješila pitanje pobjednika.

Raduljica je ubacio 27 poena (11/12), Nemanja Bjelica dodao je 19 poena (8/13) i 14 skokova, Zoran Erceg 13 poena (5/6) uz šest skokova, a Bogdan Bogdanović deset poena (3/5).

Na drugoj strani Sasu Salin ubacio je 26 poena (10/19), Jamar Wilson 15 poena (6/17), Erik Murphy 12 poena (5/11) uz osam skokova, a Petteri Koponen 11 poena (4/9).

• j.s.veron14.09.2015. u 13:49
    Bravo za susjede tako se igra za svoju zemlju,želim vam prvo mjesto po igri ste zaslužili
    j.s.veron
  • narada10813.09.2015. u 21:13
    ne za duboku analizu, jednostavna i površna je sasvim dost; jedan odgovor: imaju strpljenja i pouzdanost u svoje mogućnosti (malo lakše ako si druga ekipa na SP), eto danas im se otvorio šut za tri tek 8-9 minuta prije kraja; drugi odgovor: imaju hijerarhiju koja doprinosi učinku cjele ekipe; treći... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik13.09.2015. u 20:29
    Zašto je Srbija toliko bolja od Hrvatske je pitanje za duboku analizu.
  • Obrisan korisnik13.09.2015. u 20:24
    Moze to jos bolje, ima prostora za napredak. Protiv Ceske nece biti lako, ali treba igrati brzo iskontrolisati skok, jaca odbrana i tranzicija. Naravno slobodna bacanja da se podigne taj procenat.
  • Obrisan korisnik13.09.2015. u 19:10
    Ako srbija ne ode do kraja onda košarka nema smisla, igraju najbolje i zaslužuju naslov prvaka.