Četiri pogotka Brozovića i Marića, sedam obrana Blažička, prvi poraz Melsungena

Tamara Rogić • subota, 19.09.2015.

Četiri utakmice 6. kola Bundeslige donijele su nam dvije pobjede u gostima, jednu na domaćem terenu i jedan remi. Brozovićev HSV odigrao je izjednačeno s TSV Hannoverom, drugi je hrvatski internacionalac Marino Marić odigrao sjajnu utakmicu, međutim njegov MT Melsungen izgubio je od gostujućeg VFL Gummersbacha četiri razlike...

Goppingen uvjerljiv, remi HSV-a i Hannovera

Momčad Magnusa Anderssona u vodstvu je bila od prve do zadnje minute. Goppingen je glatkom 29:21 pobjedom nad Balingenom pokupio dva boda u gostima.

Domaćini su u ovu utakmicu ušli s 15. mjesta i s pet osvojenih bodova, a Goppingen s osme pozicije na tablici. Utakmicu je obilježio sjajni Michael Kraus koji je za gostujuću momčad zabio osam golova. Najbolji strijelac Balingena bio je Dennis Wilke koji je protivničku mrežu zatresao šest puta.

Za mladog hrvatskog vratara, koji je za domaću momčad branio u prvom poluvremenu i nije bila neka večer. Matej Ašanin za Balingen je upisao samo četiri obrane.

Fantastičnu rukometnu predstavu u 6. kolu Bundeslige priuštili su nam HSV i TSV Hannover. Utakmica je završila remijem (23:23) usprkos tome što su gosti u 30. minuti na predah otišli s pet golova prednosti.

Hrvatski reprezentativac Ilija Brozović (4) u 20. minuti prvog poluvremena zabija za 8:8, međutim domaćini su skoro idućih deset minuta nastavili bez gola. U drugo poluvrijeme momčad Michaela Bieglera ulazi uvjerljivim vodstvom.

Preokret u utakmici za domaćine je napravio Kevin Schmidt koji u 54. zabija za 22:22. Najbolji strijelac u redovima Hannovera bio je Kai Hafner s pet, a za domaćine Adrian Pfahl sa šest postignutih golova.

Bericher jedini uspješni domaćin, Gummersbach slavio nad Melsungenom

Bergischer je jedina domaća momčad u Bundesligi koja je večeras na predah nakon prvog poluvremena otišla s vodstvom (19:15) te ujedno i jedina koja je odnijela pobjedu pred vlastitim navijačima. Tako je Bergischer slavio nad Blažičkovim Lubbeckeom rezultatom 30:28.

Junak večeri domaće momčadi je Alexandar Oelze koji je nevjerojatnom igrom svih 60 minuta i zapečatio pobjedu svojim zadnjim golom od ukupnih 11 koliko je postigao u ovoj utakmici.

Riječanin Nikola Blažičko dobro je čuvao vrata Bergischera u drugom poluvremenu, skupivši do kraja sedam obrana, međutim, domaćini su golom Maximiliana Weissa u 58. (29:27) ostali s dva gola prednosti do kraja utakmice. Najefikasniji u protivničkoj momčadi bio je Vuko Borozan sa sedam postignutih golova.

Rukometaši MT Melsungena ugostili su VFL Gummersbach koji je bez problema došao do pobjede (23:27).

Bivši Zagrebaš Marino Marić u 20. minuti približio je svoju momčad vodstvu gostujućeg protivnika i zabio za 6:7, u 28. je napravio preokret za 10:10 no Melsungen na predah ipak odlazi s golom manje (11:12). Marić se ujedno pokazao kao najbolji strijelac Melsungena u ovoj utakmici s postignuta 4 gola. Za goste su to bili Julius Kuhn s pet, i Austrijanac Raul Santos s devet postignutih golova.