Kiel uvjerljiv protiv Magdeborga, slavili i Füchse i Leipzig

Tamara Rogić • nedjelja, 20.09.2015.

U nedjeljnom rukometnom dvoboju 6. kola Bundeslige hrvatski trojac Vuković, Špoljarić i Gojun slavio je sa svojim Füchseom nadigravši Jerkovićev i Čorićev Stuttgart rezultatom 26:20. Utakmica između Leipziga i Lemga završila je također slavljem domaćina. U posljednjem dvoboju dana rukometna predstava donijela je slavlje Duvnjakovim Zebrama koje su deklasirale SC Magdeborg...

Kiel poraz od Zagreba ostavio za sobom uvjerljivim bundesligaškim slavljem

Duvnjakov je Kiel Musinom Magdeborgu nanio težak poraz u posljednjoj utakmici šestog kola. Zebre su pred domaćim navijačima slavile s devet razlike čime je, po broju osvojenih bodova, dohvaćen Melsungen na drugoj poziciji iza vodećeg Flensburga.

Između momčadi Kiela i Magdeborga zaiskrilo je već od prve minute. Utakmicu su otvorili gosti pogotkom Jure Nateka, a odmah potom za 1:1 izjednačio je Marko Vujin koji je ujedno bio jedan od najefikasnijih strijelaca domaćina s pet pogodaka. Najraspoloženiji je, baš kao u Zagrebu, bio Rune Dahmke s izvanrednih deset.

U petoj minuti Kiel radi odmak na +3, a kako je odmicalo vrijeme ta je prednost dodatno rasla. Duvnjak u 22. minuti zabija za 11:4 što je ujedno i njegov jedini pogodak.

Dario Quenstedt na vratima Magdeborga upisao je 11 obrana, a u 38. minuti iznenadio ga je gol Patricka Wienceka koji je Zabre odveo na +8 (20:12). Samo dvije minute poslije Kiel je poveo i s deset razlike. Potpuna dominacija domaćina čiju je mrežu branio Niklas Landin Jacobsen i upisao 15 obrana. Željko Musa je za gostujuću momčad zabio dva gola.

I Füchse i Leipzig slavili na domaćem terenu

U susret između Füchsea i Stuttgarta krenulo se žestoko od prve minute; nakon prekršaja Nielsena Jespera na Teu Čoriću, sedmerac za momčad Berlina i prvi gol koji upisuje Michael Spatz. Na odmor domaćini odlaze s plus tri (13:10), zadnjih pet minuta gosti su bez gola i tako Berlin zaključuje utakmicu s plus šest, rezultatom 26:20.

Momčad Erlingura Richardssona odigrala je čvrstu obranu, a u vrh liste strijelaca upisali su se Petar Nenadić s pet i hrvatski reprezentativac na poziciji srednjeg vanjskog Drago Vuković s tri gola. Bivši Zagrebaš Teo Čorić za Stuttgart nije postigao pogodak. Za goste je sjajno odigrao Djibril M Bengue koji je mrežu Füchsea zatresao sedam puta.

U redovima Berlinskih Lisica našao se još jedan hrvatski internacionalac i bivši igrač PSG­a Jakov Gojun koji nije imao realizatorski učinak, dok je njegov suigrač Silvio Heinevetter skupio 14 obrana. Mrežu Stuttgarta Yunus Ozmusul obranio je 11 puta.

Rukometaši Leipziga i Lemga na predah su otišli s izjednačenjem (13:13), no domaćini su od starta drugog poluvremena držali prednost koju su na kraju i potvrdili rezultatom 28:25.

Najefikasniji za Lemgo bio je Andrej Kogut koji je zabio sedam golova, dok su to u redovima Leipziga bili Christoph Steiner sa šest, Maximilian Janke i Alen Milošević s pet te Marvin Sommer koji je protivničku mrežu pogodio četiri puta. Domaća vrata čuvao je Miloš Putera koji je upisao 13 obrana, dok je na suprotnoj strani Jonas Maier skupio njih sedam.