Nexe Našice 30:25 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Nexe uvjerljiv kod kuće protiv banjalučkog Borca

Simona Margetić • subota, 26.09.2015.

Našički Nexe svladao je kod kuće Borac iz Banja Luke i upisao treću pobjedu u SEHA-Gazprom ligi. Momčad koju vodi zamjenski trener Aleksandar Međedović još uvijek ne zna za pobjedu.

Slično kao i utakmicu s Maks Strumicom u srijedu, Borac je i u gostima kod našičkog Nexea počeo s igrom jedan za jedan. Do šeste minute Borac je bio u prednosti +1 (3:4), no dvije minute kasnije vodstvo su preuzeli domaćini preko Ivana Sršena i u minuti otišli na +3 (7:4). Ta tri gola razlike zadržali su sve do kraja poluvremena (15:12).

Borac ni u nastavku nije uspio doći do izjednačenja dok je Nexe povećao vodstvo i otišao na +5 u 39. minuti preko Tibora Jurjevića. Najveću prednost upisali su domaćini u 47. minuti, kada su otišli na +7 (25:18), a siguran bio Albin Eter. Našičani su susret završili s uvjerljivih 30:25.

Najefikasniji kod domaće momčadi bili su Saša Barišić-Jaman, Tomislav Nuić i Vedran Zrnić, koji su upisali po pet pogodaka, dok su kod Borca to bio Davorin Vujović sa šest pogodaka. Perica Lelić sakupio je 11 obrana, Martin Juzbašić jednu, dok je tandem Efendić-Ivanišević sakupio 16 obrana.