Niko Rukavina • ponedjeljak, 12.10.2015.

Zaključeno je četvrto kolo 1. HMNL. Nacional i Split nastavili su s uvjerljivim pobjedama i s maksimalnim učinkom i dalje predvode prvoligašku kolonu. U uzbudljivoj i izjednačenoj utakmici, Vrgorac je na domaćem terenu svladao Dinamo, a iznenađenja su se dogodila u Dubrovniku i na Murteru.

Vrgorac – Futsal Dinamo 2:1

U derbiju kola malonogometaši Vrgorca nadvisili su Futsal Dinamo s 2:1 u ispunjenom Domu sportova u Vrgorcu i skočili su na treće mjesto, dok je Dinamo upisao i drugi ovosezonski gostujući poraz.

Utakmica je u prvom dijelu bila vrlo izjednačena i agresivna, Vrgorac je imao više pokušaja, no Dinamo je pogodio vratnicu i imao još nekoliko dobrih prigoda. Sudac utakmice je već u 12. minuti Dinamu dosudio pet akumuliranih prekršaja te je svaki sljedeći faul značio penal za goste. Iz prvog odlični Goran Škorić brani penal Saši Subotiću, no iz drugog, u 17. minuti, Dragan Stanković poentira za vodstvo domaćina.

U nastavak utakmice Dinamo je ušao odlučnije i potpuno pritisnuo domaćine, no ovaj puta je Mario Herceg branio vrhunski, a Modri su pogodili još jednu stativu. Vrgorac je u 28. udvostručio prednost nakon kontranapada Damira Znaora.

Dinamo je tada bacio sve karte u napad i uspio smanjiti preko Filipa Pezelja u 33. no više od toga gosti nisu mogli i Vrgorac je upisao zasluženu domaću pobjedu.

Nacional – Novo Vrijeme 10:0

Aktualni prvak države Nacional dočekao je na domaćem terenu trećeplasiranu momčad iz prošle sezone Novo Vrijeme. Da Makarani ovog ljeta nisu ostali bez sponzora, a samim time i nekoliko glavnih igrača, uključujući i Igora Osredkara te Renata Koturovića koji danas nastupaju za Nacional, ova bi utakmica bila proglašena derbijem kola. No, Nacional je opravdao titulu apsolutnog favorita utakmice i slavio s uvjerljivih 10:0.

Nakon europske eliminacije, Novinari su u posljednje dvije prvenstvene utakmice zabili čak 17 golova. Nakon 7:0 protiv Uspinjače, s deset golova razbili su Novo Vrijeme. Na odmor se otišlo s rezultatom 4:0 za domaćine.

Za Nacional Mladen Kocić zabio je hat-trick, bivši igrač makarskog prvoligaša Koturović dva, a po jedan su zabili Tihomir Novak, Borko Surudžić, Luka Perić, Kristijan Grbeša i Osredkar.

Solin - Split Tommy 2:7

Splitovci su nastavili sa stopostotnim učinkom, a nakon četiri kola imaju prosjek od gotovo 7.5 pogodaka po utakmici. U petak su u lokalnom derbiju, nadvisili momčad Solina sa 7:2 u gostima. Trenutno predvode prvenstvenu ljestvicu zbog bolje gol razlike od također maksimalnog Nacionala s kojim u velikom derbiju igraju sljedeći tjedan na Gripama.

U dvorani Bilankuša u Solinu, Split je ulogu favorita opravdao već u prvom poluvremenu. U 9. minuti već je bilo 2:0, a oba pogotka za Splitovce zabili su Brazilci. Prvi Genario, a drugi Davi. Treći pogodak djelo je golmana Ive Jukića, a domaćini su u zadnjoj minuti poluvremena ipak smanjili pogotkom Pjera Andrijaševića.

U nastavku dvoboja za Split su pogotke postigli Josip Suton, Duje Bajrušović, Jakov Grcić i još jedan Davi, a na konačnih 7:2 za goste postavio je Ante Ćorluka u 37. minuti dvoboja.

Square - Uspinjača 3:3

Dubrovački Square bio je veliki favorit na domaćem terenu protiv Uspinjače koja u prva tri kola nije osvojila niti jedan bod. No, bodom u dvorani Gospino polje puno nezadovoljniji mogu biti gosti koji su do 39. minute imali prednost od 3:1, ali se domaća momčad uspjela vratiti iz mrtvih i dohvatiti bod.

Već u prvoj minuti Zagrepčani su poveli pogotkom sjajnog Marka Starčevića, da bi Square izjednačio u 13. minuti preko Marta Đuraša. No, već u sljedećoj minuti Starčević postiže svoj drugi pogodak na utakmici za novo vodstvo Uspinjače.

U drugom dijelu nije bilo pogotka sve do završnice kada Square uvodi golmana-igrača, a Starčević to iskorištava i zabija za svoj hat-trick u 38. No, Dubrovčani su se potom bacili na glavu i pogocima Borne Tikvice u 39. i Hrvoja Cvjetkovića u posljednjoj minuti dvoboja dolaze do vrijednog boda.

Murter - Potpićan 98 ADT 1:3

Potpićan je u povratničku sezonu u 1.HMNL ušao s dva poraza. U prvom kolu uvjerljivo su nastradali kod Futsal Dinama (9:0), a u drugom su bili lošiji od Alumnusa (2:4). No, nakon pobjede na domaćem terenu u prošlom kolu protiv Osijek Kelmea, stigli su i do prve gostujuće pobjede, nad Murterom, koji nakon četiri kola uvjerljivo drži začelje ljestvice s 0 bodova i gol razlikom -18.

Iako su za Murter zaigrala ovoljetna pojačanja iz Nacionala Igor Leskovar i Bojan Kubović, Istrijani su već na poluvremenu imali prednost od 3:0. Dva pogotka za Potpićan zabio je Dženan Čeligija, a jedan Patrik Drndić. Kubović je u 37. tek smanjio rezultat na konačnih 3:1 za Istrijane.

Alumnus – Osijek Kelme 0:1

Osijek Kelme upisao je vrijednu gostujuću pobjedu u Zagrebu protiv Alumnusa i priključio se skupini momčadi koje imaju po šest bodova. Alumnus je nakon pobjede na otvaranju prvenstva upisao tri uzastopna poraza.

Utakmica u SD Martinovka bila je vrlo izjednačena, a Osijek je do jedinog pogotka na utakmici došao tek u 37. minuti dvoboja. Junak dvoboja bio je Nikola Eror koji je zabio za vrijedna tri boda svoje momčadi. U sljedećem kolu Alumnus igra gradski derbi protiv Uspinjače, a Osijek na domaćem terenu dočekuje posljednji Murter.