Meškov Brest 42:18 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Meškov Brest predvođen Baranaom lakoćom napunio mrežu banjalučkog Borca

Simona Margetić • ponedjeljak, 12.10.2015.

Meškov Brest upisao je novu pobjedu u SEHA-Gazprom ligi, a nakon Vojvodine pao je i Borac. Momčad Sergija Bebeška lakoćom je svladala banjalučku ekipu, a pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu.

Strateg Borca, Boris Dvoršek, nije imao puno vremena da svoju ekipu dovede do željene forme. Bila mu je ovo tek druga utakmica na klupi banjalučkog kluba, a nakon što je izgubio od Vujovićevih igrača, upisao je i poraz protiv Meškova.

Opasno su u susret krenuli domaćini i u prvih šest minuta postavili 5:0 pogotkom Siarheja Šiloviča. Protivničku mrežu uspio je tada zatresti Mirko Mikić za 5:1, no nastavio je terenom dominirati Meškov koji je na predah otišao s rezultatom 24:10.

U drugom poluvremenu domaćini su nastavili trpati mrežu Borca. Dvoršek je probao i s Damirom Efendićem i Tiborom Ivaniševićem i Jasminom Hušićem, no dogodilo se to da rijetko koja lopta nije završila u mreži. Meškov Brest je do kraja drugog dijela utakmice došao do 42:18 s kojim je i završio susret u sedmom kolu regionalne lige.

Veliku ulogu odigrao je i vratarski duo Meškova Patocki-Čarapenka. Zajedno su upisali 22 obrane, svaki je obranio po 11 lopti, dok je trio Efendić-Ivanišević-Hušić obranio 11 lopti.

Maksim Baranau sedam je puta tresao protivničku mrežu, šest je puta za rukom to pošlo Viačeslau Šumaku, dok su po pet pogodaka upisali Arciom Kulak i Šilovič. Kod Borca, najuspješniji je bio Stanko Stanković s pet golova. Ljubo Vukić dva je puta zatresao mrežu.