Darussafaka bolja od Sassarija nakon produžetka; Unicaja izdržala seriju Brosea

Nikola Raič • četvrtak, 15.10.2015.

Drugi dio večerašnjeg rasporeda Eurolige pružio nam je puno više drame od poslijepodnevnih događanja. Darussafaka je svladala Sassari tek nakon produžetka, a Unicaja se izvukla protiv Brosea...

Darussafaka – Dinamo Sassari 83:74

Darussafaka je u natjecanje došla pozivnicom, a Sassari prvim osvajanjem talijanskog prvenstva u svojoj povijesti. Obje momčadi su prikazale dobru košarku, ipak nakon produžetka bolja je bila Darussafaka.

U prvom dijelu gledamo izjednačenu utakmicu u kojoj svaka ekipa ima svoje periode. Na odmor Darussafaka odlazi s malom prednošću. Sassari bolje otvara drugi dio i činilo se kako će doći do vrijedne pobjede u Istanbulu. Samo minutu prije kraja Sassari je vodio 66:61, ali ni to talijanskoj momčadi nije bilo dovoljno da izbori pobjedu na startu natjecanja. Slaughter zabija za minus tri, da bi Milko Bjelica 16 sekundi prije kraja pogodio tricu za produžetak.

U produžetku su Talijani jednostavno ostali bez snage, a Darussafaka dobro ulazi u produžetak te ostvaruje konačnih 83:74.

Kod domaćina najbolji Milko Bjelica sa 15 poena (5/11) i sedam skokova te Emir Preldžić sa sedam poena (2/9), sedam skokova i čak osam asistencija. Kod Dinama najbolji naš Stipčević sa 14 poena (4/9) i tri asistencije za 20 minuta igre.

Unicaja – Brose 76:71

Za kraj večeri nam je ostao također jedan par starih euroligaša. Unicaja i Brose su odigrali pravu euroligašku utakmicu iz koje je Unicaja izašla kao pobjednik, konačnih 76:71 za Unicaju.

U prvom dijelu gledali smo potpuno izjednačenu košarku, na odmor Unicaja odlazi s prednošću, 36:34. Minimalnu prednost iz prvog dijela Unicaja je brzo povećala i u posljednju četvrtinu ušla s velikih 10 poena razlike. Kada se činilo da je utakmica završena i pitanje pobjednika riješeno, probudio se Brose. Ipak, Brose se dovukao samo do minus pet, a Unicaja je upisala prvu pobjedu ove sezone.

Pobjedu Unicaji su osigurali Kuzminskas sa 18 poena (7/13), pet skokova i tri asista te Thomas koji je upisao 13 poena (5/10). Kod gostiju iz Bamberga Nikos Zizis zabio je 16 poena (6/9) i podijelio četiri asistencije.