Real Madrid visoko poražen u Rusiji, Fenerbahče i Žalgiris preokretom do slavlja

Branimir Korać • petak, 16.10.2015.

Još tri susreta Eurolige odigrana u petak donijeli su dvije pobjede domaćina i jednu gostiju. U gostima je slavio Žalgiris, a najuvjerljiviji bio je Himki protiv Real Madrida...

Himki je glatko stigao do pobjede protiv madridskog Reala, svladao ga je 84:70, a od prve do posljednje minute bio je u vodstvu. Nakon startnih 9:0, konstantno je bio u prednosti, a Real Madrid rijetko je prijetio povratkom.

Madriđani nisu dobro ušli u sezonu i lagano plaćaju danas lošim pripremama za novu sezonu te će sigurno trebati vremena da "dođu k sebi". U odličnoj atmosferi domaćin je početkom druge četvrtine po prvi put dostigao dvoznamenkastu prednost i nakon toga Madriđani su plesali na rubu katastrofalnog poraza, Himki je imao i 19 razlike, a završilo je s tih 14.

U pobjedničkom sastavu Marko Todorović ubacio je 15 poena (6/10) uz osam skokova dok je Aleksej Šved dodao 13 poena (5/9). Kod gostiju Sergio Lull ubacio je 20 poena (4/12), a Jonas Mačiulis deset poena (3/4).

Bayern je izgorio u Istanbulu i nije izdržao. Igrao je odlično 30 minuta, održavao prednost i kontrolirao susret, ali kada je krenula "galama s tribina", domaćin je dobio krila i napravio preokret.

U prvom poluvremenu Bayern je vodio i s 15 razlike, imao je plus 12 krajem treće dionice, ali kada se Fenerbahče probudio, nezadrživo je krenuo prema pobjedi. Zadnju četvrtinu Turci su dobili s 22:8 i na kraju stigli do prve pobjede.

Domaćina je predvodio Luigi Datome s 15 poena (5/15) i šest skokova, Kostas Sloukas dodao je 13 poena (4/6), a Jan Vesely dodao je 11 poena (4/11) uz 11 skokova i pet asistencija. Kod Bayerna po 14 poena ubacili su Alex Renfroe (6/12) i Nihad Đedović (5/9).

Preokretom u zadnjoj četvrtini do gostujuće pobjede stigao je Žalgiris koji je igrao kod Zielone Gore. Na kraju je slavio 66:62.

Poljaci su u završnici dopustili Litavcima seriju 10:2, nisu dobro branili skok i na kraju su upisali poraz.

Sjajnu utakmicu odigrao je Paulius Jankunas sa 17 poena (6/13) uz 11 skokova, a Brock Motum dodao je 16 poena (6/9) uz šest skokova. U poljskim redovima Vlad Moldoveanu ubacio je 16 poena (5/9) dok je Lukasz Koszarek ubilježio 14 poena (6/9).