Hrvoje Perić odveo Veneziju do pobjede protiv Nancyja, katastrofa Bešiktaša u Istanbulu

Branimir Korać • četvrtak, 22.10.2015.

Odigrani su susreti drugog kola Eurokupa, a od hrvatskih igrača najistaknutiji bio je Hrvoje Perić koji je igrao ključnu ulogu u pobjedi protiv Nancyja...

Podgorička Budućnost bila je na vrućem gostovanju kod Arisa koji je na kraju odnio pobjedu 75:57. Loše otvaranje utakmice stvorilo joj je probleme, Aris se našao u dvoznamenkastoj prednosti vrlo rano nakon čega se gosti nisu mogli vratiti.

Jerel McNeal susret je završio sa 17 poena dok je Okaro White dodao 15 poena i 15 skokova. Kod Budućnosti Tadija Dragićević ubacio je 16 poena, a Aleks Marić 13 uz devet skokova. Robert Rikić za šest minuta ostao je bez poena (0/1) uz tri uhvaćena skoka.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Turskoj gdje je Banvit ugostio momčad Uniksa iz Kazana i upisao poraz. Domaćinu nije pomogao niti fantastični AJ Slaughter koji je ubacio 29 poena uz tricu 6/10, gosti su imali širinu i zasluženo su slavili. Rusi su mogli i uvjerljivije do pobjede, imali su plus 15 uoči zadnje dionice što je domaćin ipak uspio smanjiti.

Marko Banić u pobjedničkom sastavu dobio je tek sedam minuta, uhvatio skok i promašio jedan šut. Uz Langforda (23 poena), velike probleme Banvitu stvarao je i vanjski šut Milaknisa koji je šutirao za tricu 7/9 (23 poena).

Malo tko je mogao predvidjeti da će Bešiktaš doživjeti tako težak poraz na svom parketu od Saratova. Rusi su apsolutno nadigrali Bešiktaš u svim elementima igre, bili su puno bolji i u šutu (40-59 posto) i u skoku (30-48) i domaćin je već na poluvremenu zaostajao 22 poena te bi na rubu teškog poraza.

Malcolm Armstead sa 17 poena i sedam asistencija bio je prvo ime pobjednika dok su po 16 poena i devet skokova dodali Jeff Brooks i Travis Peterson. Kod poraženih Maciej Lampe ubacio je 21 poen uz 11 skokova dok je Leon Radošević za 22 minute ubacio devet poena (4/7) uz po dva skoka i asistencije.

Neizvjesnosti nije bilo u Italiji gdje je Trento ugostio momčad Oldenburga i slavio 80:69. Domaćin je na odmoru došao do 20 poena prednosti, u nastavku susreta očuvao je vodstvo i na kraju zasluženo slavio. Marko Bačak ostao je na klupi cijelu utakmicu u gostujućim redovima, a najbolji je bio Rickey Paulding sa 17 poena.

"Jako smo sretni zbog pobjede, znali smo da su skakački vrlo jaka momčad, ali smo dobro odradili dogovoreno. Šteta što smo u prvom poluvremenu promašili toliko otvorenih šuteva, no na kraju smo imali sreće", rekao je Hrvoje Perić nakon što je njegova Venezia svladala Nancy sa 70:67. Perić je u završnici pogodio tricu koja je donijela domaćinu vodstvo 68:67 25 sekundi prije kraja, nakon toga je Jackson dodao dva poena i Venezia je otišla do pobjede. Perić je utakmicu završio sa 17 poena (8/12) i šest skokova.

Rezultati:
Galatasaray - AEK 89:65 (Errick McCollum 25p, 6as / Loukas Mavrokefalidis 20p, 10sk)
Aris - Budućnost 75:57 (Jerel McNeal 17p / Tadija Dragićević 16p)
Banvit - Uniks Kazan 79:85 (AJ Slaughter 29p / Keith Langford 23p)
Volgograd - Nižnji Novgorod 73:78 (JaJuan Johnson 26p, 7sk / Dimitrij Hvostov 15p)
Steaua - Trabzonspor 76:71 (Titus Nicoara 18p / Tarence Kinsey 21p, 6sk)
Bešiktaš - Saratov 79:103 (Maciej Lampe 21p, 11sk / Malcolm Armstead 17p, 7as)
Hapoel Jeruzalem - Neptunas 74:59 (Earl Rowland 17p, 5sk, 5as / Travis Bader 17p)
Zenit - PAOK 76:66 (Zabian Dowdell 17p, 5sk / William Hatcher 19p)
Nanterre - Union Olimpija 85:72 (Tasmin Mitchell 18p, 7sk / Sava Lešić 18p, 5sk)
Pallacanestro Trento - Oldenburg 80:69 (Davide Pascolo 15p / Rickey Paulding 17p)
Charleroi - Ulm 80:86 produžetak (Jimmy Baron 27p / Augustin Rubit 16p, 10sk)
Venezia - Nancy 70:67 (Hrvoje Perić 17p, 6sk / Morris Curry 18p)
Brindisi - Le Mans 65:72 (Alex Harris 19p / Tywain McKee 24p)
Gran Canaria - Ludwigsburg 95:75 (Sasu Salin 17p / Mustafa Shakur 18p)